Nowości O nasO rasieKocuryKotkiKastraty i weteraniza "Tęczowym Mostem" ...WystawyKOCIĘTAPLANY hodowlanePoprzednie miotyZanim kupisz kotaPORADNIKLinkiKontakt  

Nowości
09.07.2018

Nazbierało się nam "newsów" do ogłoszenia.

Najważniejszy i absolutny numer 1 - dzisiaj przyszły na świat dzieci Miri i Maxa! Dzielna mama urodziła 4 maluszki, sprawiedliwie podzielone: 2 dziewczynki i 2 chłopców :) Mama i dzieci czują się świetnie a tata pęka z dumy, ponieważ jest to jego pierwszy miot !
Niedługo pokażemy maluchy, na razie musimy im pozwolić pozajmować się swoimi, maluszkowymi sprawami :)

Druga wspaniała wiadomość - w sobotę, podczas Międzynarodowej Wystawy Kotów Rasowych w Tczewie, nasza piękna Ali ukończyła tytuł Grand International Championa! Jesteśmy baaardzo dumni z Alutki. Ogólnie wystawa była bardzo dla nas udana i musimy pochwalić się bardzo fajnymi wynikami naszej kociej ekpiy.


Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych
Tczew 2018


GIC All For Kiss Avari
1 x Ex1
1 x CAGCIB - Grand International Champion  !!!
1 x Ex 2
1x Best In Variety


IC Grisaille's Maximus of Avari
2 x Ex1
2 x CAGCIB


Dancing Fairytale Avari
2 x Ex1 (klasa 11)
1 x Best In Variety
2 x nom BISDziękujemy - jak zwykle - Przyjaciołom za wspólnie spędzone chwile i doping, konkurencji za bycie konkurencją , i Cat Club Sopot za fajną organizację i przemiłą atmosferę na wystawie.

Do zobaczenia wkrótce!02.07.2018

Jak co roku, kiedy Cat Club Amber organizuje Wystawę Kotów Rasowych w Sopocie, nie może nas tam zabraknąć :)
W tym roku jak i w ubiegłych latach, nasza ekipa dzielnie prezentowała się międzynarodowemu gronu sędziów. W tym roku z dodatkowymi sukcesami dla naszej malutkiej Fairy, która drugiego dnia na tyle urzekła wszystkich swoim urokiem, że została wybrana jako Best In Show Junior w kategorii 4. To dla nas ogromne wyróżnienie - zwłaszcza w tak silnej jak w tym roku konkurencji.

Reszta ekipy Avari również spisała się doskonale, pokonując konkurencję całej stawki kotów rosyjskich niebieskich. Zarówno Ali jak i Fairy otrzymały wyróżnienie Best in Variety - czyli najlepszy kot w rasie (Ali - w dorosłych kota rosyjskich niebieskich a Fairy w dzieciach i młodzieży).


Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych
Sopot 2018


IC All For Kiss Avari
2 x Ex1
2 x CAGCIB
2 x Best In Variety
2 x nom BIS


IC Grisaille's Maximus of Avari
2 x Ex1
2 x CAGCIB


Dancing Fairytale Avari
2 x Ex1 (klasa 11)
2 x Best In Variety
2 x nom BIS
BEST IN SHOW JUNIOR  !!!


Dziękujemy organizatorom wystawy za super atmosferę, sędziom za cudne oceny, Przyjaciołom za trzymanie kciuków i dotrzymywanie towarzystwa :)

Do zobaczenia na kolejnych wystawach!19.06.2018

Takiej pogody w czerwcu ... najstarsi tubylcy nie pamiętają :) Lato wybuchło nagle i trwa. Dzięki temu każdą wolną chwile spędzamy w ogrodzie, nasze koty oczywiście też.
I teraz uwaga - odpowiadam na często zadawane pytanie: nie, nasze koty nie wędrują sobie wolno po ogrodzie i otaczającym nas lesie. Nasze koty przebywają w ogrodzie w specjalnie zbudowanej dla nich dużej wolierze, gdzie są absolutnie bezpieczne. Są tam tylko wtedy, kiedy my jesteśmy w ogrodzie i możemy sprawować nad nimi nadzór. Nie mieszkają w niej przez cały czas. Woliera to miejsce gdzie można poskubać trawkę, powąchać podsadzoną tam kocimiętkę, zapędzić się za muchą czy motylkiem albo .... podrzemać sobie po prostu na słońcu.
I oczywiście odradzamy wszystkim nowym rodzinom naszych kotów wypuszczanie ich luzem do ogrodów - to zawsze wiąże się z jakimś ryzykiem, na które nie powinniśmy naszych podopiecznych narażać.

Fairy jak widać została gwiazdą ostatniej plenerowej sesji fotograficznej i z wdziękiem pozowała na łonie natury ;)Natomiast Max, jak na króla woliery przystało, uwielbia zakątek z kocimiętką i chętnie wyleguje się tam, przyglądając się reszcie kociej bandy zielonym okiem :)

A w międzyczasie, w domu Avari - rosną kociątka! Maluszki z miotu "G" są już większe, otworzyły oczka i ciekawie zaczynają się rozglądać po świecie. Julka jest wspaniałą mamą, kociątka rosną jak na drożdżach.Piękne i pracowite lato się nam zapowiada :) Jednak nie zamienilibyśmy go na nic innego...11.06.2018

Wróciliśmy właśnie z fantastycznego wyjazdu na Międzynarodową Wystawę Kotów Rasowych zorganizowaną na Słowacji, w miasteczku Partizanske. Ekipa Avari została powiększona o Astona, powierzonego nam pod opiekę przez hodowlę Adorea. Dlatego dodatkowo pochwalimy się jego sukcesami ;) A jest czym ....


Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych
Partizanske (Słowacja) 2018


IC All For Kiss Avari
2 x Ex1
2 x CAGCIB
1 x nom BIS


IC Fantasy Russia Jojoba of Avari
2 x Ex1
2 x CACIB - INTERNATIONAL CHAMPION !!!


Dancing Fairytale Avari
2 x Ex1 (klasa 11)
1 x BIV TOTAL
2 x nom BIS
BEST IN SHOW JUNIOR  !!!

oraz

GIC All For One Aston Avari of Adorea
2 x Ex1
2 x CACS
2 x nom BIS
2 x BEST IN SHOW ADULT MALE !!!


Wspaniałe wyniki, super atmosfera, miłe nowe znajomości. Mimo panującego upału, to był rewelacyjny wyjazd.

Dziękujemy za trzymanie kciuków, dziękujemy sędziom za tak rewelacyjne oceny - do zobaczenia na kolejnych wystawach :)

05.06.2018

Powitaliśmy dzisiaj na świecie czwórkę malutkich kociątek. Mamusią miotu "G" jest nasza kochana Juleczka (GIC Yulia Metamorfoza), a ojcem Aron (GIC Rubleme Aron).
Maluszki są śliczne, jaśniutkie i cały czas głodne - co bardzo dobrze im wróży w dziedzinie szybkiego przybierania na wadze :) Na razie całą energię kierują ku mamie, o ona czule się nimi opiekuje.Z osobami z listy oczekujących będziemy kontaktować się za kilka tygodni, w celu finalizacji rezerwacji kociątek :)21.05.2018

Słoneczny weekend przeznaczyliśmy na wyjazd do Szczecina, na Międzynarodową Wystawę Kotów Rasowych organizowaną przez Cat Club Pomerania. Było warto :) Wróciliśmy do domu z Lenką (Fantasy Russia Jojoba of Avari) jako Championem oraz Maxem (Grisaille's Maximus of Avari) jako International Championem! A dodatkowo spędziliśmy bardzo miło czas w doborowym towarzystwie ekipy z hodowli Adorea, gdzie Aston (All For One Aston Avari of Adorea) dwa dni z rzędu został nagrodzony BIV - jako najlepszy kot rosyjski oraz wygrał Best In Show (Best Opposite Sex) jako najlepszy kocur dorosły w kategorii 4, pokonując silną konkurencję! Jesteśmy mega dumni z naszego chłopca oraz gratulujemy Monice pięknych sukcesów i dziękujemy za wsparcie i towarzystwo :)


Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych
Szczecin 2018


IC Grisaille's Maximus of Avari
2 x Ex1
2 x CACIB - INTERNATIONAL CHAMPION !!!


CH Fantasy Russia Jojoba of Avari
2 x Ex1
2 x CAC - CHAMPION !!!
1 x nom BIS


Emerald Soul Avari
2 x Ex1 (klasa 12)
1 x nom BIS


W naszej ekipie wystawowej pierwszy raz wystąpił mały Emi (Emerald Soul Avari), który pięknie się prezentował w oba dni, mimo stresu debiutanta. Dodatkowo pierwszego dnia pokonał konkurencję otrzymując nominację do panelu Best In Show. Jesteśmy baaardzo dumni z naszego dzielnego chłopca :)
08.05.2018

Zakończyliśmy "maraton" wystawowy. Teraz czas na mała przerwę i upajanie się wiosną w ogrodzie...
Weekend wystawowy obfitował w miłe niespodzianki tym bardziej, że nasz team został podzielony i wziął udział w wystawie w Warszawie oraz w Czechach.


Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych
Warszawa 2018


IC All For Kiss Avari