Nowości O nasO rasieKocuryKotkiKastraty i weteraniza "Tęczowym Mostem" ...WystawyKOCIĘTAPLANY hodowlanePoprzednie miotyZanim kupisz kotaPORADNIKLinkiKontakt  

Nowości
21.05.2018

Słoneczny weekend przeznaczyliśmy na wyjazd do Szczecina, na Międzynarodową Wystawę Kotów Rasowych organizowaną przez Cat Club Pomerania. Było warto :) Wróciliśmy do domu z Lenką (Fantasy Russia Jojoba of Avari) jako Championem oraz Maxem (Grisaille's Maximus of Avari) jako International Championem! A dodatkowo spędziliśmy bardzo miło czas w doborowym towarzystwie ekipy z hodowli Adorea, gdzie Aston (All For One Aston Avari of Adorea) dwa dni z rzędu został nagrodzony BIV - jako najlepszy kot rosyjski oraz wygrał Best In Show (Best Opposite Sex) jako najlepszy kocur dorosły w kategorii 4, pokonując silną konkurencję! Jesteśmy mega dumni z naszego chłopca oraz gratulujemy Monice pięknych sukcesów i dziękujemy za wsparcie i towarzystwo :)


Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych
Szczecin 2018


IC Grisaille's Maximus of Avari
2 x Ex1
2 x CACIB - INTERNATIONAL CHAMPION !!!


CH Fantasy Russia Jojoba of Avari
2 x Ex1
2 x CAC - CHAMPION !!!
1 x nom BIS


Emerald Soul Avari
2 x Ex1 (klasa 12)
1 x nom BIS


W naszej ekipie wystawowej pierwszy raz wystąpił mały Emi (Emerald Soul Avari), który pięknie się prezentował w oba dni, mimo stresu debiutanta. Dodatkowo pierwszego dnia pokonał konkurencję otrzymując nominację do panelu Best In Show. Jesteśmy baaardzo dumni z naszego dzielnego chłopca :)
08.05.2018

Zakończyliśmy "maraton" wystawowy. Teraz czas na mała przerwę i upajanie się wiosną w ogrodzie...
Weekend wystawowy obfitował w miłe niespodzianki tym bardziej, że nasz team został podzielony i wziął udział w wystawie w Warszawie oraz w Czechach.


Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych
Warszawa 2018


IC All For Kiss Avari
2 x Ex1
2 x CAGCIB


Dancing Fairytale Avari
1 x Ex1 (klasa 12)
1x BIV
 1 x nom BISMiędzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych
Most (Czechy) 2018


CH Grisaille's Maximus of Avari
2 x Ex1
1 x CAC - CHAMPION !!!!
1 x CACIB

Fantasy Russia Jojoba of Avari
2 x Ex1
2 x CAC


I tutaj musimy podziękować naszym Przyjaciołom z hodowli Adorea za opiekę i przepiękną prezentację naszych kotów na wystawie w Czechach.
Monika i Robert - bez Was nie byłoby to możliwe!

30.04.2018

"Majówka" przed nami. Za nami wystawa w Bydgoszczy. I niespodziewane sukcesy naszej ekipy wystawowej, tym razem wyjątkowo licznej.
Do wiosennej Bydgoszczy zabraliśmy Ali ( All For Kiss Avari), Maxa (Grisaille's Maximus) debiutującego w klasie otwartej , Lenkę (Fantasy Russia Jojoba) oraz malutką Fairy (Dancing Fairytale Avari). I właśnie ta mała pchełka okazała się w oba dni najlepszym kotem rosyjskim niebieskim całej wystawy ( w oba dni otrzymała Best In Variety TOTAL - w konkurencji nawet z kotami dorosłymi).Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych
Bydgoszcz 2018


IC All For Kiss Avari
2 x Ex1
1 x CACIB - INTERNATIONAL CHAMPION !!!
1 x CAGCIB

Grisaille's Maximus of Avari
2 x Ex1
2 x CAC

Fantasy Russia Jojoba of Avari
2 x Ex1 (klasa 11)
2 x nom BIS

Dancing Fairytale Avari
2 x Ex1 (klasa 12)
2 x BIV TOTAL !!!
 2 x nom BIS
Best In Show Kitten
Max zupełnie nie stresował się wystawą, udowodnił po raz kolejny jaki ma cudowny, zrównoważony charakter. Zupełnie nie przejmował się hałasem i warunkami wystawowymi. W oba dni dzielnie wywalczył pierwsze miejsce w klasie, pomimo konkurencji :)
Lenka jak zwykle ślicznie się prezentowała, nieco zdziwiona wszystkim ;)Dziękujemy Klubowi Cat Club Animals za miła atmosferę, sędziom za doskonałe oceny, konkurencji za konkurencję a kibicom za wspaniały doping i trzymanie kciuków.

Do zobaczenia już wkrótce :)23.04.2018

A po wystawie, jak po wystawie :) Koty odpoczywają, a my się trochę chwalimy.
Wystawa w Łodzi okazała się niespodziewanie bardziej udana niż planowaliśmy. Lilka (Be My Blue Lilou Avari) , która debiutowała treningowo w klasie otwartej, mimo swojego bardzo młodego wieku, drugiego dnia została uhonorowana certyfikatem CAC i pierwszą lokatą wśród 3 konkurentek. A malutka Fairy (Dancing Fairytale Avari) występująca w klasie kociąt w oba dni, została uznana za najlepszego kota w rasie i odznaczona jako Best In Variety. Jest to bardzo duże wyróżnienie dla naszego malucha jak i dla nas. Dodatkowo w sobotę sprawiła nam wielką, bardzo miłą niespodziankę wygrywając tytuł Best In Show Kitten.Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych
Łódź 2018


Be My Blue Lilou Avari
1 x Ex3
1 x Ex1
1 x CAC

Fantasy Russia Jojoba
2 x Ex1 (klasa 11)

Dancing Fairytale Avari
2 x Ex1 (klasa 12)
1 x BIV
1 x BIV TOTAL
 1 x nom BIS
Best In Show Kitten
Malutka Fairy (na zdj.) troszkę była już znudzona drugiego dnia, zamieszaniem wokół swojej małej, kociej osoby ;)

Dziękujemy znajomym i Przyjaciołom za miłe kibicowanie naszej ekipie wystawowej i trzymanie kciuków. Do zobaczenia w Bydgoszczy :)19.04.2018

Spotkajmy się :)
Często zadajecie nam pytanie: gdzie można zobaczyć Wasze koty, kiedy można porozmawiać o kotach.. itp. Często jest to bardzo łatwe - zapraszamy do nas, zawsze można nas odwiedzić (po uprzednim ustaleniu dogodnego dla wszystkich terminu). Jednak nie zawsze jest to proste, bo np. mieszkacie na drugim końcu Polski. Dlatego najfajniejszym wyjściem jest spotkanie na wystawie kotów rasowych! I właśnie niedługo będziemy w różnych miejscach w Polsce z naszą ekipą wystawową.

W dniach 21-22 kwietnia będziemy na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Łodzi (Hala Społem).W  dniach 28-29 kwietnia będziemy na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Bydgoszczy (Hala Sportowa przy SP nr 67).Zapraszamy do odwiedzenia wystaw, zaglądnięcia do nas, kibicowania naszym kotom oraz oczywiście - na pogaduchy o kotach i nie tylko ;)17.04.2018

Sezon ogrodowo - wolierowy uważam za rozpoczęty.
Koty zachwycone bieganiem po trawie, łapaniem much i obserwacja ptaków oraz .... nas przemykających z grabiami i innym sprzętem ogrodniczym ;)


Miriel

Xantia


Lilka10.04.2018

Wybraliśmy się na wiosenną wycieczkę na Węgry. Połączyliśmy siły z ekipą wystawową Naszych Przyjaciół z Adorea*PL i spędziliśmy przemiły weekend na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Gyor.  A było warto!
W oba dni wystawowe nasza Ali (ALL For Kiss Avari) zdobyła certyfikaty CACIB na drodze do tytułu International Championa - w niedzielę nawet pokonując konkurentkę z bardzo renomowanej hodowli - jesteśmy podwójnie z niej dumni.
Lenka (Fantasy Russia Jojoba) w sobotę otrzymała nominację do panelu Best in Show, a nasza malutka, debiutująca w klasie 12 - Fairy (Dancing Fairytale Avari) podbiła serca sędziów w oba dni. W sobotę została wyróżniona jako Best In Variety wśród kociąt a w niedzielę: BIV TOTAL! - najlepszy kot w kolorze w porównaniu nawet z kotami dorosłymi, oraz nominację do Best In Show!Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych
Gyor (Węgry) 2018All For Kiss Avari
2 x Ex1
2 x CACIB


Fantasy Russia Jojoba
2 x Ex1 (klasa 11)
 1 x nom BIS


Dancing Fairytale Avari
2 x Ex1 (klasa 12)
1 x BIV
1 x BIV TOTAL
 1 x nom BIS


&

All For One Aston Avari of Adorea
2 x Ex1
1 x CACIB
1 x CAGCIB
2 x BEST IN SHOW !!!


Jak widać powyżej - chwalimy się też sukcesami Astona (All For One Aston Avari) z hodowli Adorea :) Astonek w oba dni wystawy otrzymał nagrodę dla najlepszego kocura kategorii 4 - Best in Show! Serdeczne gratulacje i ... pękamy z dumy!

A już niedługo ... zobaczymy się na wystawach w Polsce :)27.03.2018

Wiosny za oknem jakoś nie widać.... trochę tylko słychać, kiedy ptaki o poranku śpiewają głośniej jakby odrobinę. I my i koty nie możemy się już doczekać cieplejszej aury i kocich zabaw w ogrodowej wolierze ... ale na to trzeba jeszcze chwilkę poczekać.Emi - nasz mały chłopiec (Emerald Soul Avari) - uwielbia wszelkiego rodzaju harce i kocie zadymy. Zawsze jest w centrum kociej zawieruchy skacząc na wszystkich na łapkach - sprężynkach. jednak nie sposób się gniewać na tego łobuza- jest słodko rozmruczany i niewinni patrzący : "przecież to nie ja..." ;)Fairy (Dancing Fairytale Avari) jest zaledwie 2 tygodnie starsza od Emi - jednak zdecydowanie bardziej rozważna i ... romantyczna :) Śliczna panienka zawsze nieco zdziwiona patrzy na  łobuzerskie poczynania reszty kociej bandy - i dopiero po chwili decyduje sie do nich przyłączyć ;)

Oba kocie podrostki zostają z nami w hodowli, a już niedługo planujemy ich debiuty na wystawach. Mam nadzieję, ze im sie to spodoba i potraktują wyjazdy jako kolejne kocie przygody.

*

Z frontu wystawowego musimy donieść o kolejnych sukcesach kocurka pochodzącego z naszej hodowli. Astonek (All For One Aston Avari) mieszkający w hodowli Adorea - uzyskał piękne wyniki na zeszłotygodniowej Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Bojkovicach (Czechy). W niedzielę dodatkowo wygrał tytuł Best In Variety oraz Best In Show! Gratulujemy serdecznie wspaniałych sukcesów całej ekipie Adorea - a dodatkowo jesteśmy ogromnie dumni z naszego chłopaka.


Na zdjęciu - wystawowy Astonek - dziękujemy za zdjęcia Monice z Adorea*PL05.03.2018

Pobiliśmy swoisty rekord. Przynajmniej we własnym mniemaniu ;)
Nasza malutka Ali (All For Kiss Avari) zdobyła tytuł Championa w ciągu zaledwie 1 tygodnia i dwóch wystaw!!!! Pękamy z dumy, że ta młodziutka koteczka mogła tego dokonać, w wieku  10 miesięcy i 1 tygodnia!   Ale zacznijmy od początku ...

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych we Wrocławiu zwabiła w ostatni weekend OGROM zwiedzających. Tak jak i sporo wystawców , w tym i nas ;) Nasza drużyna tym razem składała się z Ali - pretendentki do tytułu Championa, oraz Lenki (Fantasy Russia Jojoba), która dzielnie jej dotrzymywała kroku walcząc o laury w klasie młodzieży. Oprócz wielu rozmów ze zwiedzającymi, przy okazji i po cichu - udało nam się to i owo wywalczyć ;) Dziewczyny usłyszały mnóstwo miłych słów od oceniających je sędziów, a Lenka dodatkowo pierwszego dnia zdobyła wyróżnienie Best in Variety Total - dla najlepszego kota w rasie w mocnej stawce z dorosłymi kotami! Byliśmy mega dumni z naszej kruszynki.


Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych
Wrocław 2018All For Kiss Avari
2 x Ex1
2 x CAC
mamy CHAMPIONA !!!!


Fantasy Russia Jojoba
2 x Ex1 (klasa 11)
1 x BIV Total !!!!
 2 x nom BIS

&

All For One Aston Avari of Adorea
2 x Ex1
2 x CAC
1 x nom BIS


Jak widać powyżej, na wystawie byliśmy w doborowym towarzystwie naszych Przyjaciół z hodowli Adorea, u których mieszka Aston. I on też, tak jak jego siostra - został pełnoprawnym Championem w ciągu 1 tygodnia! Gratulujemy Monice i Robertowi sukcesów wystawowych oraz serdecznie dziękujemy za wspaniałą opiekę nad naszym chłopcem. Nie wyobrażam sobie dla niego lepszego domu!Kolejny fantastyczny weekend we wspaniałym towarzystwie, z mnóstwem nowych , cudownych znajomości i przemiłej atmosferze. Dziękujemy i do zobaczenia!16.02.2018

17 lutego to Międzynarodowy Dzień Kota. Tak, naprawdę jest wpisany do kalendarza. Taki miły, dodatkowy, mruczący dzień - dodatkowa wymówka do rozpieszczania naszych podopiecznych. Pamiętajcie o tym jutro! :)

A powtarzając za Oskarem Wilde: "Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los." I coś w tym chyba jest ;)Zatem wyluzowany