Nowości O nasO rasieKocuryKotkiKastraty i weteraniza "Tęczowym Mostem" ...Wystawy>>> KOCIĘTA <<<>>> PLANY hodowlane <<<Poprzednie miotyZanim kupisz kotaPORADNIKLinkiKontaktAvari PHOTO PROJECT  

Nowości
15.11.2018


Poznań co roku jest miejscem jednej z największych wystaw kotów rasowych w Polsce. W tym roku również tak było. Na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych organizowanej przez klub Felisposnania zagościło ponad 400 kotów. To bardzo dużo. Tym bardziej smakuje sukces, jakim jest wygrana tak dużej wystawy.... I .. Nam się to udało!

Nasza Fairy została w oba dni uznana za  najlepszą kotkę dorosłą w kategorii 4! To nie lada wyczyn, ponieważ konkurencja była silna i liczna. Dodatkowo nasza dziewczynka w oba dni, była najlepszym kotem rosyjskim w swojej rasie. I tutaj również udało się nam zdeklasować silną konkurencję. Yupi!
Fairy zdobywała swoje laury w dzielnej asyście małej Zosi ( GlitterDust), która zarówno w sobotę jak i w niedzielę została najlepszym kociakiem rosyjskim niebieskim w najmłodsziej klasie wiekowej (w konkurencji były 3 kociątka).

Z obu dziewczyn jesteśmy bardzo dumni!


Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych
Poznań 2018


IC Dancing Fairytale Avari, JW
2 x Ex1
1 x CACIB - INTERNATIONAL CHAMPION !!!
1 x CAGCIB
2x Best In Variety
2 x Best in Show Female
1 x Best Opposite Sex


GlitterDust Avari (klasa 12)
2 x Ex109.11.2018

Zaniebieściło się w domu Avari. Wiem, wiem - takiego słowa nie ma. Ale przy dużej dozie niebieskich słodkości w domu, pozwoliłam sobie na słowotwórcze szaleństwo ...


We wtorek, pod osłona nocnych ciemności, przyszły na świat kocięta z bardzo oczekiwanego przez mnie skojarzenia. Dzieci Ali i Maxa. Mamy 5 malutkich, niebieskich słodziaków: 2 dziewczynki i 3 chłopców. Kociątka i mama czują się doskonale, a koci tata pęka z dumy :P
Z osobami z listy oczekujących będziemy kontaktować się drogą mailową za około 2-3 tygodnie.24.10.2018

Oj działo się, działo...
Zeszły weekend spędziliśmy na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych organizowanej przez Cat Club Sopot - w pobliskiej Rumi. A ponieważ jest to nasza sąsiedzka miejscowość, wystawiliśmy silną ekipę w ilości 4 kotów. Pojechali z nami: Max - zbierający certyfikaty do tytułu Grand International Champion, Emerald - kończący tytuł Championa - podobnie jak Fairy - która też z nami pojechała. I na doczepkę wzięliśmy naszą małą debiutantkę - czyli 4 miesięczną Zosię (GlitterDust). I jakież było nasze zdziwienie - kiedy okazało się, że ... "rozbiliśmy bank" wygrywając prawie wszystkie kategorie wiekowe! Szok i niedowierzanie, ale oczywiście i ogromna radość. A wisienką na torcie była wygrana Fairy, która otrzymała tytuł Best of Best 1 - czyli NAJLEPSZEGO KOTA DOROSŁEGO całej wystawy. Jest to marzenie każdego wystawcy i hodowcy.
Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych
Rumia 2018


CH Dancing Fairytale Avari, JW
2 x Ex1
1 x CAC - CHAMPION !!!
1 x CACIB
2x Best In Variety
2 x Best in Show Female
1 x Best of Best 1 
1 x Best of Best 3


IC Grisaille's Maximus of Avari
2 x Ex1
2 x CAGCIB
2 x Best in Show Male !!!
2 x Best Opposite Sex


CH Emerald Soul Avari
2 x Ex1
1 x CAC - CHAMPION !!!
1 x CACIB


GlitterDust Avari (klasa 12)
2 x Ex1

2x Best In Variety
2 x Best in Show Kitten !!!


Niesamowicie udana wystawa dla naszej hodowli, jesteśmy bardzo dumni z naszych kotów. Bardzo dziękujemy organizatorom za miłą atmosferę, sędziom za tak miłe oceny a Przyjaciołom za trzymanie kciuków. No i oczywiście konkurencji - za to bycie konkurencją ;)
12.09.2018

I jak co roku we wrześniu, dzieci wróciły do szkoły. A nasze kocięta ... zostały przedszkolakami ;) Oczywiście: kocimi przedszkolakami.
Kocięta Miri są już duże, mają za sobą pierwsze szczepienia i zaczynają etap pt.: "galopuję na całego i świat należy do mnie". To uroczy okres w rozwoju kociąt, jednak bardzo męczący dla kociej mamy. Miri cierpliwie znosi wybryki maluchów, uczy je dobrego zachowania i stara się opanować szalone harce. A nie jest to łatwe zadanie!

07.09.2018

Bardzo nam miło ogłosić, że nasza Fairy (Dancing Fairytale Avari) dokonała "prawie niemożliwego" i podczas Międzynarodowej Wystawy Kotów Rasowych we Wrocławiu otrzymała po raz piąty wyróżnienie  Best In Show i tym samym ukończyła tytuł JUNIOR WINNER !!! Jest to tytuł którego zdobycie jest nie lada wyzwaniem i często wielkim marzeniem wielu hodowców. Nasza dziewczynka od teraz będzie posiadaczką tego dożywotniego wyróżnienia. Bardzo jesteśmy dymni z naszej małej pchełki.

Podczas tej wystawy miała miejsce dodatkowa konkurencja dla kotów Rosyjskich Niebieskich - specjalistyczny panel Breed Show. Bardzo nam miło pochwalić się, że Fairy tutaj również została uznana za najlepszego kota Rosyjskiego Niebieskiego w kategorii JUNIOR.


Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych
Wrocław 2018


Dancing Fairytale Avari
2 x Ex1 (klasa 11)
 Best In Variety
nom BIS
Best In Show Junior - JUNIOR WINNER !!!
Special Rus Breed Show - Best JUNIOR!

07.08.2018

Jak szybko rosną kocięta? Za szybko :) Z dnia na dzień widać, jak maluszki Miriel się zmieniają.


Wszystkie kociątka z miotu "H" są już zarezerwowane. Do nowych domów, do nowych rodzin- pojadą pod koniec października.

A starsze kocięta oczywiście pomagają już we wszystkich pracach domowych :)


To bardzo męczące, być małym pomocnikiem w tak dużym domu ...
29.07.2018

Tak jak obiecałam, aktualizujemy dzisiaj informacje o naszych kociętach. Mamy obecnie 2 mioty maluszków.

Starsze G-Kotki to dzieci Julki i Arona. Są już po przygodzie z pierwszym szczepieniem i eksplorują cały dom, zaznajamiając się z psami i domowymi zwyczajami.

 
GlitterFun Avari (aka Franek) - jedyny chłopak w miocie - jak widać kocha wszelkie pudełka i pudełeczka. Dodatkowo jest przesłodkim mruczakiem.GlitterDust Avari to dziewczynka, która zostanie z nami w hodowli. Słodki charakter i piękny, wystawowy eksterior idą tutaj w parze.
GlitterBall Avari - to słodziaczek i kulka pełna energii.

Nasz najmłodszy miot czyli H-Kotki, na razie spędzają czas tylko z troskliwą mamą (Miriel). To są pierwsze dzieci naszego Maksa, który oczywiście pęka z dumy - ale chwilowo nie wnosi dużo do życia maluszków ;). Kociątka pięknie się rozwijają i przewidujemy, że będzie to miot wyjątkowy.Hungry Eyes Luna Avari to mała dziewczynka o pięknym jasnym futerku.Hungry Eyes Ema Avari to panienka, która ma sporo do powiedzenia :)Hungry Eyes Aron Avari to piękny chłopczyk - bardzo obiecująco się rozwija.
Hungry Eyes Kiro Avari to drugi chłopiec z miotu, który robi tylko to, co mamusia kazała :) spokojny, piękny malec.


Mamy pełne ręce (i łapki) roboty. Przytulamy, wychowujemy, doglądamy, ważymy i ...znowu przytulamy. Cały nasz wolny czas poświęcamy maluchom, całe serce przelewamy na te kruszynki - a wszystko po to, żeby wydać z naszego domu maksymalnie zsocjalizowane, ufne, kochające cały świat - a przede wszystkim - zdrowe, piękne kocięta.
Czyż nie są cudowne?24.07.2018

Co się dzieje w domu Avari, kiedy się nic nie dzieje...? Kiedy nie jeździ się na wystawy, kiedy wszyscy jeżdżą na zagraniczne urlopy ...
Właśnie wtedy w naszym domu  jest najprzytulniej, ponieważ odchowujemy kocięta :)
Przytulamy, ważymy, dokarmiamy, uczymy dobrych manier, oswajamy z wrażeniami dziwnymi ( jak np. warczący odkurzacz), zaprzyjaźniamy z weterynarzem i słuchamy małego mruczenia. Tym właśnie zajmujemy się w sezonie urlopowym, poświęcając na to każdą wolną chwilkę. I nie zamienimy tego na nic innego! A potem, kiedy maluszki przeniosą się do nowego domu, dostajemy takie fotki :


Tak wygląda kociaczek w nowym domu, 12 godzin po przeprowadzce - pełen relaks i uśmiech :) I to jest najwspanialsza nagroda za naszą pracę i serce włożone w każdego kociaczka. Dziękujemy Pani Marcie za wspaniałe zdjęcie!


Koty starsze w tym czasie zajmują się zwiedzaniem ogrodu i pomocą w pracach ogrodniczych ( a raczej skutecznie od nich odciągają).Emi przejęty jest śledzeniem lotu motyla ;)


 
Max jest królem obserwacji wszystkiego :)A ogród żyje swoim życiem ......A Kaśka udaje jak zwykle, czarną panterę :)Pokażemy jeszcze Fairy, która akurat postanowiła nadrobić zaległości w czytaniu i pięknie zapozowała na półce z książkami.  Ta dziewczynka rośnie tak szybko, że zaczynam tęsknić za chwilami, kiedy była tylko słodkim kociątkiem. teraz jest już panną, która wie czego chce i nie zawaha się o tym głośno powiedzieć ;)

I tak właśnie mija nam czas w upalne, lipcowe dni i wieczory.
Wiem , wiem - czekacie na zdjęcia kociątek. Obiecujemy, już niedługo Was nimi zasypiemy.
09.07.2018

Nazbierało się nam "newsów" do ogłoszenia.

Najważniejszy i absolutny numer 1 - dzisiaj przyszły na świat dzieci Miri i Maxa! Dzielna mama urodziła 4 maluszki, sprawiedliwie podzielone: 2 dziewczynki i 2 chłopców :) Mama i dzieci czują się świetnie a tata pęka z dumy, ponieważ jest to jego pierwszy miot !