Nowości O nasO rasieKocuryKotkiKastraty i weteraniza "Tęczowym Mostem" ...Wystawy>>> KOCIĘTA <<<>>> PLANY hodowlane <<<Poprzednie miotyZanim kupisz kotaPORADNIKLinkiKontaktAvari PHOTO PROJECT  

Nowości
12.09.2018

I jak co roku we wrześniu, dzieci wróciły do szkoły. A nasze kocięta ... zostały przedszkolakami ;) Oczywiście: kocimi przedszkolakami.
Kocięta Miri są już duże, mają za sobą pierwsze szczepienia i zaczynają etap pt.: "galopuję na całego i świat należy do mnie". To uroczy okres w rozwoju kociąt, jednak bardzo męczący dla kociej mamy. Miri cierpliwie znosi wybryki maluchów, uczy je dobrego zachowania i stara się opanować szalone harce. A nie jest to łatwe zadanie!

07.09.2018

Bardzo nam miło ogłosić, że nasza Fairy (Dancing Fairytale Avari) dokonała "prawie niemożliwego" i podczas Międzynarodowej Wystawy Kotów Rasowych we Wrocławiu otrzymała po raz piąty wyróżnienie  Best In Show i tym samym ukończyła tytuł JUNIOR WINNER !!! Jest to tytuł którego zdobycie jest nie lada wyzwaniem i często wielkim marzeniem wielu hodowców. Nasza dziewczynka od teraz będzie posiadaczką tego dożywotniego wyróżnienia. Bardzo jesteśmy dymni z naszej małej pchełki.

Podczas tej wystawy miała miejsce dodatkowa konkurencja dla kotów Rosyjskich Niebieskich - specjalistyczny panel Breed Show. Bardzo nam miło pochwalić się, że Fairy tutaj również została uznana za najlepszego kota Rosyjskiego Niebieskiego w kategorii JUNIOR.


Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych
Wrocław 2018


Dancing Fairytale Avari
2 x Ex1 (klasa 11)
 Best In Variety
nom BIS
Best In Show Junior - JUNIOR WINNER !!!
Special Rus Breed Show - Best JUNIOR!

07.08.2018

Jak szybko rosną kocięta? Za szybko :) Z dnia na dzień widać, jak maluszki Miriel się zmieniają.


Wszystkie kociątka z miotu "H" są już zarezerwowane. Do nowych domów, do nowych rodzin- pojadą pod koniec października.

A starsze kocięta oczywiście pomagają już we wszystkich pracach domowych :)


To bardzo męczące, być małym pomocnikiem w tak dużym domu ...
29.07.2018

Tak jak obiecałam, aktualizujemy dzisiaj informacje o naszych kociętach. Mamy obecnie 2 mioty maluszków.

Starsze G-Kotki to dzieci Julki i Arona. Są już po przygodzie z pierwszym szczepieniem i eksplorują cały dom, zaznajamiając się z psami i domowymi zwyczajami.

 
GlitterFun Avari (aka Franek) - jedyny chłopak w miocie - jak widać kocha wszelkie pudełka i pudełeczka. Dodatkowo jest przesłodkim mruczakiem.GlitterDust Avari to dziewczynka, która zostanie z nami w hodowli. Słodki charakter i piękny, wystawowy eksterior idą tutaj w parze.
GlitterBall Avari - to słodziaczek i kulka pełna energii.

Nasz najmłodszy miot czyli H-Kotki, na razie spędzają czas tylko z troskliwą mamą (Miriel). To są pierwsze dzieci naszego Maksa, który oczywiście pęka z dumy - ale chwilowo nie wnosi dużo do życia maluszków ;). Kociątka pięknie się rozwijają i przewidujemy, że będzie to miot wyjątkowy.Hungry Eyes Luna Avari to mała dziewczynka o pięknym jasnym futerku.Hungry Eyes Ema Avari to panienka, która ma sporo do powiedzenia :)Hungry Eyes Aron Avari to piękny chłopczyk - bardzo obiecująco się rozwija.
Hungry Eyes Kiro Avari to drugi chłopiec z miotu, który robi tylko to, co mamusia kazała :) spokojny, piękny malec.


Mamy pełne ręce (i łapki) roboty. Przytulamy, wychowujemy, doglądamy, ważymy i ...znowu przytulamy. Cały nasz wolny czas poświęcamy maluchom, całe serce przelewamy na te kruszynki - a wszystko po to, żeby wydać z naszego domu maksymalnie zsocjalizowane, ufne, kochające cały świat - a przede wszystkim - zdrowe, piękne kocięta.
Czyż nie są cudowne?24.07.2018

Co się dzieje w domu Avari, kiedy się nic nie dzieje...? Kiedy nie jeździ się na wystawy, kiedy wszyscy jeżdżą na zagraniczne urlopy ...
Właśnie wtedy w naszym domu  jest najprzytulniej, ponieważ odchowujemy kocięta :)
Przytulamy, ważymy, dokarmiamy, uczymy dobrych manier, oswajamy z wrażeniami dziwnymi ( jak np. warczący odkurzacz), zaprzyjaźniamy z weterynarzem i słuchamy małego mruczenia. Tym właśnie zajmujemy się w sezonie urlopowym, poświęcając na to każdą wolną chwilkę. I nie zamienimy tego na nic innego! A potem, kiedy maluszki przeniosą się do nowego domu, dostajemy takie fotki :


Tak wygląda kociaczek w nowym domu, 12 godzin po przeprowadzce - pełen relaks i uśmiech :) I to jest najwspanialsza nagroda za naszą pracę i serce włożone w każdego kociaczka. Dziękujemy Pani Marcie za wspaniałe zdjęcie!


Koty starsze w tym czasie zajmują się zwiedzaniem ogrodu i pomocą w pracach ogrodniczych ( a raczej skutecznie od nich odciągają).Emi przejęty jest śledzeniem lotu motyla ;)


 
Max jest królem obserwacji wszystkiego :)A ogród żyje swoim życiem ......A Kaśka udaje jak zwykle, czarną panterę :)Pokażemy jeszcze Fairy, która akurat postanowiła nadrobić zaległości w czytaniu i pięknie zapozowała na półce z książkami.  Ta dziewczynka rośnie tak szybko, że zaczynam tęsknić za chwilami, kiedy była tylko słodkim kociątkiem. teraz jest już panną, która wie czego chce i nie zawaha się o tym głośno powiedzieć ;)

I tak właśnie mija nam czas w upalne, lipcowe dni i wieczory.
Wiem , wiem - czekacie na zdjęcia kociątek. Obiecujemy, już niedługo Was nimi zasypiemy.
09.07.2018

Nazbierało się nam "newsów" do ogłoszenia.

Najważniejszy i absolutny numer 1 - dzisiaj przyszły na świat dzieci Miri i Maxa! Dzielna mama urodziła 4 maluszki, sprawiedliwie podzielone: 2 dziewczynki i 2 chłopców :) Mama i dzieci czują się świetnie a tata pęka z dumy, ponieważ jest to jego pierwszy miot !
Niedługo pokażemy maluchy, na razie musimy im pozwolić pozajmować się swoimi, maluszkowymi sprawami :)

Druga wspaniała wiadomość - w sobotę, podczas Międzynarodowej Wystawy Kotów Rasowych w Tczewie, nasza piękna Ali ukończyła tytuł Grand International Championa! Jesteśmy baaardzo dumni z Alutki. Ogólnie wystawa była bardzo dla nas udana i musimy pochwalić się bardzo fajnymi wynikami naszej kociej ekpiy.


Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych
Tczew 2018


GIC All For Kiss Avari
1 x Ex1
1 x CAGCIB - Grand International Champion  !!!
1 x Ex 2
1x Best In Variety


IC Grisaille's Maximus of Avari
2 x Ex1
2 x CAGCIB


Dancing Fairytale Avari
2 x Ex1 (klasa 11)
1 x Best In Variety
2 x nom BISDziękujemy - jak zwykle - Przyjaciołom za wspólnie spędzone chwile i doping, konkurencji za bycie konkurencją , i Cat Club Sopot za fajną organizację i przemiłą atmosferę na wystawie.

Do zobaczenia wkrótce!02.07.2018

Jak co roku, kiedy Cat Club Amber organizuje Wystawę Kotów Rasowych w Sopocie, nie może nas tam zabraknąć :)
W tym roku jak i w ubiegłych latach, nasza ekipa dzielnie prezentowała się międzynarodowemu gronu sędziów. W tym roku z dodatkowymi sukcesami dla naszej malutkiej Fairy, która drugiego dnia na tyle urzekła wszystkich swoim urokiem, że została wybrana jako Best In Show Junior w kategorii 4. To dla nas ogromne wyróżnienie - zwłaszcza w tak silnej jak w tym roku konkurencji.

Reszta ekipy Avari również spisała się doskonale, pokonując konkurencję całej stawki kotów rosyjskich niebieskich. Zarówno Ali jak i Fairy otrzymały wyróżnienie Best in Variety - czyli najlepszy kot w rasie (Ali - w dorosłych kota rosyjskich niebieskich a Fairy w dzieciach i młodzieży).


Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych
Sopot 2018


IC All For Kiss Avari
2 x Ex1
2 x CAGCIB
2 x Best In Variety
2 x nom BIS


IC Grisaille's Maximus of Avari
2 x Ex1
2 x CAGCIB


Dancing Fairytale Avari
2 x Ex1 (klasa 11)
2 x Best In Variety
2 x nom BIS
BEST IN SHOW JUNIOR  !!!


Dziękujemy organizatorom wystawy za super atmosferę, sędziom za cudne oceny, Przyjaciołom za trzymanie kciuków i dotrzymywanie towarzystwa :)

Do zobaczenia na kolejnych wystawach!19.06.2018

Takiej pogody w czerwcu ... najstarsi tubylcy nie pamiętają :) Lato wybuchło nagle i trwa. Dzięki temu każdą wolną chwile spędzamy w ogrodzie, nasze koty oczywiście też.
I teraz uwaga - odpowiadam na często zadawane pytanie: nie, nasze koty nie wędrują sobie wolno po ogrodzie i otaczającym nas lesie. Nasze koty przebywają w ogrodzie w specjalnie zbudowanej dla nich dużej wolierze, gdzie są absolutnie bezpieczne. Są tam tylko wtedy, kiedy my jesteśmy w ogrodzie i możemy sprawować nad nimi nadzór. Nie mieszkają w niej przez cały czas. Woliera to miejsce gdzie można poskubać trawkę, powąchać podsadzoną tam kocimiętkę, zapędzić się za muchą czy motylkiem albo .... podrzemać sobie po prostu na słońcu.
I oczywiście odradzamy wszystkim nowym rodzinom naszych kotów wypuszczanie ich luzem do ogrodów - to zawsze wiąże się z jakimś ryzykiem, na które nie powinniśmy naszych podopiecznych narażać.

Fairy jak widać została gwiazdą ostatniej plenerowej sesji fotograficznej i z wdziękiem pozowała na łonie natury ;)Natomiast Max, jak na króla woliery przystało, uwielbia zakątek z kocimiętką i chętnie wyleguje się tam, przyglądając się reszcie kociej bandy zielonym okiem :)

A w międzyczasie, w domu Avari - rosną kociątka! Maluszki z miotu "G" są już większe, otworzyły oczka i ciekawie zaczynają się rozglądać po świecie. Julka jest wspaniałą mamą, kociątka rosną jak na drożdżach.Piękne i pracowite lato się nam zapowiada :) Jednak nie zamienilibyśmy go na nic innego...11.06.2018

Wróciliśmy właśnie z fantastycznego wyjazdu na Międzynarodową Wystawę Kotów Rasowych zorganizowaną na Słowacji, w miasteczku Partizanske. Ekipa Avari została powiększona o Astona, powierzonego nam pod opiekę przez hodowlę Adorea. Dlatego dodatkowo pochwalimy się jego sukcesami ;) A jest czym ....