Nowości O nasO rasieKocuryKotkiKastraty i weteraniza "Tęczowym Mostem" ...Wystawy>>> KOCIĘTA <<<>>> PLANY hodowlane <<<Poprzednie miotyZanim kupisz kota>>> Adopcje <<<PORADNIKLinkiKontaktAvari PHOTO PROJECT  

Nowości

UWAGA!!!

W dziale ADOPCJE zaktualizowane zostały informacje na temat planowanych na ten rok adopcji kotek przechodzących na "emeryturę hodowlaną".

Osoby zainteresowane adopcją kilkuletniej kotki - prosimy o zapoznanie się ze szczegółami i KONTAKT z nami.
11.02.2019

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Gdańsku zawsze jest sporym wydarzeniem. Nie mogło zatem zabraknąć tam ekipy Avari. A oto nasze wyniki:


Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych
Gdańsk 2019


GIC Dancing Fairytale Avari, JW
2 x Ex1
2 x CAGCIB - Grand International Champion !!!
1 x Best In Variety
1 x nom BIS


GlitterDust Avari (klasa 11)
2 x Ex1
1 x Best In Variety
2 x nom BIS


Uljana Grey Sky  (klasa 12)
2 x Ex2
Fairy ukończyła tytuł Grand International Championa w pięknym stylu, pokonując silną konkurencję. Zosia w oba dni była nominowana do panelu Best In Show. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę nasze koteczki zgarnęły tytuły BIV (najlepszego kota w rasie). Najmłodsza w naszej ekipie Uljana, dzielnie sekundowała bardziej doświadczonym koteczkom - to był jej debiut wystawowy.

Bardzo dziękujemy wszystkim znajomym za odwiedziny podczas wystawy. Bardzo było nam miło porozmawiać o naszych kotach w Waszych domach, oraz czuć Wasze wsparcie w naszych bojach wystawowych. Przyjaciołom - Hodowcom bardzo dziękujemy za wsparcie i kibicowanie naszej kociej ekipie.

Ekipa Avari robi sobie teraz przerwę wystawową, aż do wiosny. Skupiamy się na kocim rodzicielstwie i naszych planach hodowlanych.
21.01.2019


Podczas weekendu wzięliśmy udział w Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Warszawie organizowany przez klub SMK Jedynka.
I nasza Zosia, zupełnie niespodziewanie - dała czadu! Ekipa Avari składająca sie z doświadczonej już w bojach wystawowych Fairy (Dancing Fairytale Avari) oraz młodziutkiej Zosi (GlitterDust Avari), wykosiły stawkę kotów rosyjskich niebieskich. Pierwszego dnia Zosia właśnie została uznana za najlepszego kota w rasie (BIV), a drugiego dni to samo zaszczytne wyróżnienie przypadło Fairy. Dodatkowo Zosia, drugiego dnia została ogłoszona najlepszym kociakiem w klasie młodzieży (Best In Show).
Baaaardzo, bardzo jesteśmy dumni z naszej dzielnej ekipy wystawowej :)


Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych
Warszawa 2019


IC Dancing Fairytale Avari, JW
2 x Ex1
1 x Ex2
1 x CAGCIB
1 x Best In Variety (TOTAL)


GlitterDust Avari (klasa 11)
2 x Ex1
1 x Best In Variety (TOTAL)
2 x nom BIS
BEST IN SHOW JUNIOR !!!Bardzo dziękujemy sędziom za tak doskonałe oceny naszych kotów a także Przyjaciołom za wytrwałe kibicowanie.
Do zobaczenia w lutym na wystawie w Gdańsku !02.01.2019

Zima za oknem ale u nas w domu jest bardzo ciepło i mrucząco. Kocięta Ali opanowały już dom i hasają jak na turbo doładowaniu :), jak przystało na zdrowe, dwumiesięczne, kocie dzieci.Dodatkowo, musimy w końcu przedstawić nowego członka rodziny Avari.
Uljana Grey Sky przyjechała do nas z Rybnika. Dziękujemy tutaj Ani Kasprzyk za powierzenie nam tego małego szkraba. Gwarantuję, że owinęła sobie nas już wszystkich wokół łapki. Jest słodką dziewczynką, ze wspaniałym rodowodem i przesłodkim charakterem. Znak rozpoznawczy: piękne ucha :) - z resztą, zobaczcie sami ...


03.12.2018

Zakończyliśmy sezon wystawowy 2018.
To był niesamowity rok dla naszej hodowli pod względem tytułów osiągniętych przez nasze koty. Trudny, ale bardzo ciekawy. Obfitował w sukcesy, naukę, ale też skłaniał do refleksji.

Ale zacznijmy od początku.
Sezon wystawowy zamknęliśmy Międzynarodową Wystawą Kotów rasowych w Warszawie, zorganizowaną przez klub EKKR. Nasza Fairy w oba dni była kotką nominowaną do tytułu najlepszej kotki dorosłej w 4 kategorii, w niedzielę otrzymała tytuł BIV (najlepszy kot w rasie). Malutka Zosia (GlitterDust) dzielnie jej sekundowała, a pierwszego dnia dostała wspaniałą ocenę, jako najlepszy kociak rosyjski niebieski.


Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych
Warszawa 2018


IC Dancing Fairytale Avari, JW
2 x Ex1
2 x CAGCIB
1 x Best In Variety
2 x nom BIS


GlitterDust Avari (klasa 12)
1 x Ex1
1 x Ex2

Fairy w tym roku była niesamowita. Nie tylko zdobyła jako młodziak tytuł Junior Winnera, ale zamknęła rok 2018 jako NATIONAL WINNER!!! oraz ... najlepszy kot rosyjski niebieski w Polsce, wg. rankingu wystawowego FelisPolonia.
To ogromny sukces naszej hodowli.
A teraz kilka słów podsumowania, którymi chciałabym zamknąć ten rok wystawowy.
To będzie rok pamiętny dla nas wszystkich, związanych z hodowlą Avari. W tym roku pierwszy kociak z naszej hodowli (z przydomkiem hodowlanym AVARI*PL) zdobył tytuł JUNIOR WINNERA. Ta sama koteczka - bo mówimy tu o Dancing Fairytale Avari - wygrała tytuł Best of Best 1 - najlepszy kot wystawy. Otrzymała też kilka razy tytuł najlepszej kotki dorosłej całej kategorii 4tej - a trzeba tu pamiętać, że Fairy w listopadzie skończyła dopiero rok! Ukończyła tytuł Championa i International Championa, oraz 17 razy była najlepszym kotem w swojej rasie (BIV).
Jesteśmy bardzo dumni z naszej kotki - bardzo cieszę się z kierunku w jakim podażą nasza hodowla - utwierdzamy się dzięki tym sukcesom w tym, że nasz plan hodowlany jest przemyślany i sukcesywnie wykonywany. Wielką dumą napawa mnie fakt, ze Fairy jest już trzecim pokoleniem linii Avari - i tutaj możemy już mówić o własnej linii hodowlanej, na dodatek jak widać - dobrej. RODOWÓD do wglądu jest tutaj :)

Wystawy Kotów Rasowych to nie jest tylko próżność hodowców. To też konieczna konfrontacja z surowym standardem danej rasy, krytycznym okiem sędziego oraz porównanie z innymi hodowlami. Powtórzę tutaj cytat, za Wojciechem Kurkowskim (wieloletnim sędzią felinologicznym oraz hodowcą) - Źródło: Wojciech - Albert Kurkowski, "KOT", Nr 6

"Wszystkie tytuły zdobywane przez koty na wystawach świadczą o ich wysokiej wartości eksterierowej i w przypadku niektórych omawianych tytułów - także genetycznej. Planowa polityka hodowlana uwzględniać musi wystawy jako ważny element konfrontacji zarówno z ekspertami, jak i z innymi hodowcami.
Pośrednio tytuły przodków przekładają się często na wartość eksterierową potomka, ale pamiętajmy, że hodowla jest jak hazard i gdyby skrzyżowanie dwu championów dawało gwarancję wyhodowania kolejnego championa, wówczas stałaby się ona po prostu nudna. (...) "


Moim zdaniem prowadzenie hodowli musi w jakimś, chociaż niewielkim stopniu, ale jednak uwzględniać uczestnictwo w wystawach. Hodowla nie powinna być jedynie bezkrytycznym rozmnażaniem kotów, które nam się podobają... Wiedza każdego hodowcy musi być w jakiś sposób weryfikowana, a tak naprawdę, dopiero wystawy pokazują różnice między naszym kotem a kotem tej samej rasy, ale z innej hodowli i od hodowcy z zupełnie innym programem hodowlanym, niż nasz. Bez tego nasza wiedza o rasie nie będzie się rozwijać.


To tyle.
Pozostało mi jeszcze oczywiście podziękować wszystkim bez wyjątku, naszym Przyjaciołom Hodowcom i nie tylko - za wielkie wsparcie okazane mi w tym roku. Za przyjaźń i trzymanie kciuków.
Do zobaczenia w przyszłym roku na kolejnych wystawach :)