Nowości O nasO rasieKocuryKotkiWystawy>>> KOCIĘTA <<<>>> PLANY hodowlane <<<Zanim kupisz kota>>> Adopcje <<<PORADNIKLinkiKontakt  

Nowości


Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego nowego portalu internetowego

12.09.2019

Zaproszenie - na wspólne kocie pogaduchy, do kibicowania ekipie Avari podczas ocen :) i oczywiście do oglądania kocich piękności wielu, wielu ras....10.08.2019

Mamy lato... Wakacje.  Rezerwując kociaczka w hodowli w okresie letnim, powinniśmy sobie zdawać sprawę z trudności związanych z zaplanowaniem odbioru malucha i wyjazdami wakacyjnymi. Kiedy omawiamy z Kupującymi rezerwacje, zawsze podajemy orientacyjny termin odbioru kociątka. I zawsze, jeśli odbiory przypadają w okresie wakacji - w jakiś sposób dopasowujemy to do ich planów urlopowych.
Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, ze hodowca też jest człowiekiem, ma pracę, rodzinę i ... plany wakacyjne też miewa. Niektórzy jednak o tym nie chcą wiedzieć lub pamiętać... i z dnia na dzień potrafią informować o zmianach terminów odbiorów kociątek na nich czekających.
Tego typu problemy i rozmowy z nowymi rodzinami naszych kociątek przypomniały mi artykuł napisany jakiś czas temu przez Annę Kasprzyk, właścicielkę hodowli Grey Sky.  Pozwolę sobie zamieścić linka do tego artykułu, ponieważ mam wrażenie, ze  świat stanął jakiś czas temu na głowie.
Artykuł otworzy sie po kliknięciu w poniższą grafikę.
Szanowni Państwo - rezerwując kociaczka, bierzmy pod uwagę nie tylko, że już jest, doczekaliśmy się, hurrraa... ale też terminy odbiorów, które muszą pasować obu stronom. :) Podobnie ma się sprawa z "odwiedzinami hodowli", "odwiedzinami" kociątek zarezerwowanych, itp. Tak, jak najbardziej zapraszamy - ale w terminach wcześniej uzgodnionych i wszystkim pasujących. Szanujmy się nawzajem.


A w celu rozluźnienia atmosfery, wrzucamy zdjęcie wakacyjnej Zosi:)

30.07.2019

Bardzo miło się nam pochwalić: 20 lipca nasza Lenka (IC FantasyRussia JOJOBA) powiła miot kociątek. Mamy 2 chłopców i 1 dziewczynkę, z bardzo wyczekiwanego przez nas skojarzenia. Ojcem miotu został, pochodzący z naszej hodowli, a na stałe mieszkający z naszymi Przyjaciółmi w hodowli Adorea - piękny Astonek (SC All For One Aston Avari of Adorea).Z osobami z listy oczekujących na kocięta będziemy kontaktować się wkrótce drogą mailową. Prosimy o cierpliwość, maluszki na razie zajęte są rośnięciem i przytulaniem się do mamy :)
02.07.2019


Działo się u nas ostatnio sporo - zwłaszcza wystawowo :)
Nasz Ali rozbiła bank podczas dwóch wystaw pod rząd, w tym jednej za granicą. Jesteśmy baaardzo dumni z naszych kotów tym bardziej, że zarówno w Polsce jak i za granicą okazały się najlepszymi kotami wystawy otrzymując prestiżowe nagrody Best Of Best !!!

A teraz wyniki, po kolei:Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych
Barneveld (Holandia) 2019


SC All for Kiss Avari

2 x Ex1
1 x CACS
1 x HP
2 x Best In VarietyTOTAL
2 x nom BIS
2 x Best in Show Female
BEST of BEST

GlitterDust Avari (klasa 5)
2 x Ex1
2 x CAGCIB


oraz


Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych
Tczew 2019


GIC All for Kiss Avari

2 x Ex1
2 x CACS
2 x nom BIS
2 x Best in Show Female
Best Opposite Sex
BEST of BEST

GlitterDust Avari (klasa 5)
2 x Ex1
2 x CAGCIB

oraz....

Queen of Sheba Simran of Avari (BML)
2 x Ex1
2 x nom BIS
2 x Best Junior !!!
07.05.2019

Jak okazać kotu miłość.....
  • Odwzajemnij barankowanie, kocie barankowanie to sposób na okazanie bliskości.
  • Głaskanie, to ludzka odmiana lizania futerka – koty chcą być dotykane w okolicach głowy. Na pyszczku mieszczą się ujścia gruczołów zapachowych. Ich wydzielina jest dla nas niewyczuwalna, co innego dla kotów. Dlatego pyszczek, uszy, czoło, szyja, a szczególnie obszary między oczami i między uszami – to najlepsze miejsca do głaskania.
  • Utrzymywanie kontaktu wzrokowego z jednoczesnym powolnym przymykaniem oczu to sposób komunikacji między zaprzyjaźnionymi kotami. Tak samo „rozmawiają” z nami. Jak uszczęśliwić kota? Odwzajemnij mu się tym samym. Puść mu oczko na znak twojego uczucia.
  • Pozwól kotu na ugniatanie.
  • Jak najczęściej mów do kota, spokojnym i melodyjnym głosem. Koty lubią krótkie, dość wysokie dźwięki.
  • Jak najczęściej wymawiaj przy tym jego imię i patrz na kota.
  • Pozwól kotu spać w łóżku.Tylko blisko związane ze sobą koty śpią wtulone w siebie, dotykając się. Jeśli kładziesz się na kanapie, a kot natychmiast przerywa swoje zajęcia, wskakuje obok Ciebie, zwija się w kłębek i zasypia, przytulony do Ciebie lub wręcz na Tobie – to wielki komplement i oznaka szczególnej bliskości.
A jak Wasze koty okazują Wam miłość?
01.05.2019

Kocięta, kocięta, kocięta....
Jest nas więcej w domu Avari od paru dni :)

Nasza piękna Fairy (NW18 GIC Dancing Fairytale Avari, JW) urodziła swoje pierwsze maluszki: 2 słodkie dziewczynki i 2 ślicznych chłopców. A kilka dni później, Miriel (CH Miriel Avari) powiła swój tegoroczny miot, przynosząc nam na świat 4 pięknych chłopaków. Ojcem obu miotów jest nasz Maksiu (GIC Grisaille's Maximus). Zdjęcia oczywiście pokażemy niedługo.

Na razie dumny tata kociąt pręży się w ogrodzie korzystając z wiosennego słoneczka .
21.04.2019
Wesołych Świąt Wielkanocnych
 wszystkim przyjaciołom oraz rodzinom naszych kociaków
składa cała ludzko-kocia rodzina Avari
10.04.2019

Wielka wygrana!
Nie, nie w lotto ... ale kotów z hodowli Avari :)

Podczas weekendowej Międzynarodowej Wystawy Kotów Rasowych jaka odbyła się w Szczecinie, ekipa Avari (wzmocniona dodatkowo Astonkiem pod opieką naszych Przyjaciół z hodowli Adorea) święciła ogromne triumfy.
Po pokonaniu bardzo silnej konkurencji, nasza Zosia (GlitterDust Avari), która po raz pierwszy wystąpiła w klasie otwartej - została wybrana najlepszą kotką dorosłą w kategorii 4. Dodatkowo pierwszego dnia otrzymała wyróżnienie Best of Best II. Aston również został wybrany najlepszym kocurem dorosłym kategorii 4 a drugiego dnia wystawy wygrał nagrodę Best of Besr IV.

To był weekend pełen wrażeń....


Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych
Szczecin 2019


GIC All for Kiss Avari

2 x Ex1
2 x CACS


GlitterDust Avari