Nowości O nasO rasieKocuryKotkiKastraty i weteraniza "Tęczowym Mostem" ...Wystawy>>> KOCIĘTA <<<>>> PLANY hodowlane <<<Poprzednie miotyZanim kupisz kota>>> Adopcje <<<PORADNIKLinkiKontaktAvari PHOTO PROJECT  

Nowości
21.04.2019
Wesołych Świąt Wielkanocnych
 wszystkim przyjaciołom oraz rodzinom naszych kociaków
składa cała ludzko-kocia rodzina Avari
10.04.2019

Wielka wygrana!
Nie, nie w lotto ... ale kotów z hodowli Avari :)

Podczas weekendowej Międzynarodowej Wystawy Kotów Rasowych jaka odbyła się w Szczecinie, ekipa Avari (wzmocniona dodatkowo Astonkiem pod opieką naszych Przyjaciół z hodowli Adorea) święciła ogromne triumfy.
Po pokonaniu bardzo silnej konkurencji, nasza Zosia (GlitterDust Avari), która po raz pierwszy wystąpiła w klasie otwartej - została wybrana najlepszą kotką dorosłą w kategorii 4. Dodatkowo pierwszego dnia otrzymała wyróżnienie Best of Best II. Aston również został wybrany najlepszym kocurem dorosłym kategorii 4 a drugiego dnia wystawy wygrał nagrodę Best of Besr IV.

To był weekend pełen wrażeń....


Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych
Szczecin 2019


GIC All for Kiss Avari

2 x Ex1
2 x CACS


GlitterDust Avari (klasa 9)
2 x Ex1
2 x CAC
Best In Variety
2 x Best in Show Female
BEST of BEST II


Banchichi Felis City - BML  (klasa 12)
2 x Ex1


oraz ...


SC All For One Aston Avari of Adorea
2 x Ex1
2 x HP
Best In Variety
2 x Best in Show Male
BEST of BEST IV


17.03.2019

Za chwilę wiosna powróci za nasze okna, koty już nie mogą się doczekać wycieczek do ogrodu i dni spędzonych na słońcu w naszej ogrodowej wolierze.
Na razie jednak tęsknie zerkają przez okno na ptaki dokarmiane w ogrodzie, albo spędzają czas z nami w kuchni.
Mała Banchi zawsze jest na posterunku kuchennym - to jedyny kociak w naszym domu plączący się pod nogami, w każdej możliwej sytuacji ;) Jak to typowa Burmilla, w każdej, dosłownie każdej chwili, chce być jak najbliżej nas.


Rosyjskie panienki są też oczywiście w pobliżu, jednak dają nam więcej przestrzeni ;)


Uljanka jest już dużą panienką. Wszystko obserwuje z dostojnym spokojem, zawsze gotowa dołączyć do jakiejś ciekawej czynności. Na przykład wziąć udział w pościgu za Banchi po kuchni....

A nasza Zosia jest już dorosłą kotką - zupełnie nie wiem, kiedy ten czas zleciał.Czekamy na wiosnę... oraz na nasze wiosenne mioty. Pod koniec kwietnia spodziewamy się baardzo oczekiwanych kociątek naszej Fairy (NW"18 GIC Dancing Fairytale Avari, JW) oraz ze sprawdzonego już połączenia Miriel i Maxa.

Nasze pozostałe plany hodowlane na rok 2019 można sprawdzić TUTAJ:)


Jak widać, wiosna będzie zielona za oknem i bardzo niebieska w naszym domu. Już nie możemy się doczekać...
25.02.2019

Przypominamy artykuł naszego autorstwa, zamieszczony w 2015 roku na łamach magazynu "Kocie Sprawy"-  aby przejść do artykułu należy kliknąć obrazek ponizej.


Pierwsza burmilla - kotka- CH Salana's Star Freya została sprowadzona przez nas w 2014 roku :) , zaraz po niej pojawił się nasz kocur - GIC Izar Inca Felis City. To były poczatki hodowli burmilli w naszym kraju. A teraz - mając już trochę wiedzy (wraz z apetytem na jej poszerzanie) oraz doświadczenia - zaczynamy z nowym zapałem ten rozdział naszej kociej historii.23.02.2019

Nowy rok się zaczął, czas ujawnić trochę naszych planów:)

Najważniejszą, nową decyzją jest fakt, że wracamy do hodowli kotów rasy burmilla.

5 lat temu - z sukcesem sprowadziliśmy koty tej rasy do Polski. Zamieszkały z nami 2 kotki i wspaniały kocurek. Zaczęliśmy tworzyć historię polskiej linii tej rasy. Jednak z przyczyn od nas niezależnych, musiałam na jakiś czas zrezygnować z hodowli dwóch ras kotów i skupić się na jednej z nich. Wybrałam siłą rzeczy koty rosyjskie, jako swoją pierwszą, kocią miłość. I była to dobra decyzja, poziom naszej hodowli tych kotów poszedł bardzo do przodu.

Teraz jednak, kiedy tylko mam ku temu sposobność, wracam do burmilli. To są cudowne koty, nadal w Polsce będące rzadkością. Aby więc nie zaprzepaścić swojej ogromnej pracy wykonanej kilka lat temu, w tym roku zamieszkają z nami znowu Burmille! A w przyszłym roku będziecie mogli się cieszyć razem z nami, kociętami tej rasy.

O burmilkach będzie wkrótce więcej, przypomnimy Wam cechy tej rasy oraz kawałek jej historii w Polsce i na świecie. Na razie jednak cieszymy się z podjętej decyzji i powolnego krystalizowania się naszych planów.


Filmik kanału Animal Planet o tej rasie znajdziecie TUTAJ :)17.02.2019

Dzień kota, czyli 16 lutego, w tym roku świętowaliśmy nieco inaczej niż zwykle.

Wzięliśmy udział w gali organizowanej pod patronatem Felis Polonia, a mającej uhonorować koty, które w roku 2018 zostały uznane za najlepsze koty tej federacji.

Jesteśmy bardzo dumni mogąc ogłosić, ze nasze koty uplasowały się bardzo wysoko w tym rankingu.


NW'18, GIC Dancing FAIRYTALE Avari, JW
1-sze miejsce w kategorii Kocięta i Młodzież


SC All For One Aston Avari of Adorea
2-gie miejsce w kategorii dorosłych kocurów
Bardzo dziękujemy Felis Polonia za tak zaszczytne wyróżnienia, wspaniałe puchary oraz upominki.
Było nam bardzo miło spędzić ten dzień w gronie laureatów i wspólnie celebrować sukcesy.11.02.2019

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Gdańsku zawsze jest sporym wydarzeniem. Nie mogło zatem zabraknąć tam ekipy Avari. A oto nasze wyniki: