Nowości O nasO rasieKocuryKotkiKastraty i weteraniza "Tęczowym Mostem" ...WystawyKOCIĘTAPLANY hodowlanePoprzednie miotyZanim kupisz kotaPORADNIKLinkiKontakt  

Nowości
19.04.2018

Spotkajmy się :)
Często zadajecie nam pytanie: gdzie można zobaczyć Wasze koty, kiedy można porozmawiać o kotach.. itp. Często jest to bardzo łatwe - zapraszamy do nas, zawsze można nas odwiedzić (po uprzednim ustaleniu dogodnego dla wszystkich terminu). Jednak nie zawsze jest to proste, bo np. mieszkacie na drugim końcu Polski. Dlatego najfajniejszym wyjściem jest spotkanie na wystawie kotów rasowych! I właśnie niedługo będziemy w różnych miejscach w Polsce z naszą ekipą wystawową.

W dniach 21-22 kwietnia będziemy na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Łodzi (Hala Społem).W  dniach 28-29 kwietnia będziemy na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Bydgoszczy (Hala Sportowa przy SP nr 67).Zapraszamy do odwiedzenia wystaw, zaglądnięcia do nas, kibicowania naszym kotom oraz oczywiście - na pogaduchy o kotach i nie tylko ;)17.04.2018

Sezon ogrodowo - wolierowy uważam za rozpoczęty.
Koty zachwycone bieganiem po trawie, łapaniem much i obserwacja ptaków oraz .... nas przemykających z grabiami i innym sprzętem ogrodniczym ;)


Miriel

Xantia


Lilka10.04.2018

Wybraliśmy się na wiosenną wycieczkę na Węgry. Połączyliśmy siły z ekipą wystawową Naszych Przyjaciół z Adorea*PL i spędziliśmy przemiły weekend na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Gyor.  A było warto!
W oba dni wystawowe nasza Ali (ALL For Kiss Avari) zdobyła certyfikaty CACIB na drodze do tytułu International Championa - w niedzielę nawet pokonując konkurentkę z bardzo renomowanej hodowli - jesteśmy podwójnie z niej dumni.
Lenka (Fantasy Russia Jojoba) w sobotę otrzymała nominację do panelu Best in Show, a nasza malutka, debiutująca w klasie 12 - Fairy (Dancing Fairytale Avari) podbiła serca sędziów w oba dni. W sobotę została wyróżniona jako Best In Variety wśród kociąt a w niedzielę: BIV TOTAL! - najlepszy kot w kolorze w porównaniu nawet z kotami dorosłymi, oraz nominację do Best In Show!Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych
Gyor (Węgry) 2018All For Kiss Avari
2 x Ex1
2 x CACIB


Fantasy Russia Jojoba
2 x Ex1 (klasa 11)
 1 x nom BIS


Fantasy Russia Jojoba
2 x Ex1 (klasa 12)
1 x BIV
1 x BIV TOTAL
 1 x nom BIS


&

All For One Aston Avari of Adorea
2 x Ex1
1 x CACIB
1 x CAGCIB
2 x BEST IN SHOW !!!


Jak widać powyżej - chwalimy się też sukcesami Astona (All For One Aston Avari) z hodowli Adorea :) Astonek w oba dni wystawy otrzymał nagrodę dla najlepszego kocura kategorii 4 - Best in Show! Serdeczne gratulacje i ... pękamy z dumy!

A już niedługo ... zobaczymy się na wystawach w Polsce :)27.03.2018

Wiosny za oknem jakoś nie widać.... trochę tylko słychać, kiedy ptaki o poranku śpiewają głośniej jakby odrobinę. I my i koty nie możemy się już doczekać cieplejszej aury i kocich zabaw w ogrodowej wolierze ... ale na to trzeba jeszcze chwilkę poczekać.Emi - nasz mały chłopiec (Emerald Soul Avari) - uwielbia wszelkiego rodzaju harce i kocie zadymy. Zawsze jest w centrum kociej zawieruchy skacząc na wszystkich na łapkach - sprężynkach. jednak nie sposób się gniewać na tego łobuza- jest słodko rozmruczany i niewinni patrzący : "przecież to nie ja..." ;)Fairy (Dancing Fairytale Avari) jest zaledwie 2 tygodnie starsza od Emi - jednak zdecydowanie bardziej rozważna i ... romantyczna :) Śliczna panienka zawsze nieco zdziwiona patrzy na  łobuzerskie poczynania reszty kociej bandy - i dopiero po chwili decyduje sie do nich przyłączyć ;)

Oba kocie podrostki zostają z nami w hodowli, a już niedługo planujemy ich debiuty na wystawach. Mam nadzieję, ze im sie to spodoba i potraktują wyjazdy jako kolejne kocie przygody.

*

Z frontu wystawowego musimy donieść o kolejnych sukcesach kocurka pochodzącego z naszej hodowli. Astonek (All For One Aston Avari) mieszkający w hodowli Adorea - uzyskał piękne wyniki na zeszłotygodniowej Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Bojkovicach (Czechy). W niedzielę dodatkowo wygrał tytuł Best In Variety oraz Best In Show! Gratulujemy serdecznie wspaniałych sukcesów całej ekipie Adorea - a dodatkowo jesteśmy ogromnie dumni z naszego chłopaka.


Na zdjęciu - wystawowy Astonek - dziękujemy za zdjęcia Monice z Adorea*PL05.03.2018

Pobiliśmy swoisty rekord. Przynajmniej we własnym mniemaniu ;)
Nasza malutka Ali (All For Kiss Avari) zdobyła tytuł Championa w ciągu zaledwie 1 tygodnia i dwóch wystaw!!!! Pękamy z dumy, że ta młodziutka koteczka mogła tego dokonać, w wieku  10 miesięcy i 1 tygodnia!   Ale zacznijmy od początku ...

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych we Wrocławiu zwabiła w ostatni weekend OGROM zwiedzających. Tak jak i sporo wystawców , w tym i nas ;) Nasza drużyna tym razem składała się z Ali - pretendentki do tytułu Championa, oraz Lenki (Fantasy Russia Jojoba), która dzielnie jej dotrzymywała kroku walcząc o laury w klasie młodzieży. Oprócz wielu rozmów ze zwiedzającymi, przy okazji i po cichu - udało nam się to i owo wywalczyć ;) Dziewczyny usłyszały mnóstwo miłych słów od oceniających je sędziów, a Lenka dodatkowo pierwszego dnia zdobyła wyróżnienie Best in Variety Total - dla najlepszego kota w rasie w mocnej stawce z dorosłymi kotami! Byliśmy mega dumni z naszej kruszynki.


Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych
Wrocław 2018All For Kiss Avari
2 x Ex1
2 x CAC
mamy CHAMPIONA !!!!


Fantasy Russia Jojoba
2 x Ex1 (klasa 11)
1 x BIV Total !!!!
 2 x nom BIS

&

All For One Aston Avari of Adorea
2 x Ex1
2 x CAC
1 x nom BIS


Jak widać powyżej, na wystawie byliśmy w doborowym towarzystwie naszych Przyjaciół z hodowli Adorea, u których mieszka Aston. I on też, tak jak jego siostra - został pełnoprawnym Championem w ciągu 1 tygodnia! Gratulujemy Monice i Robertowi sukcesów wystawowych oraz serdecznie dziękujemy za wspaniałą opiekę nad naszym chłopcem. Nie wyobrażam sobie dla niego lepszego domu!Kolejny fantastyczny weekend we wspaniałym towarzystwie, z mnóstwem nowych , cudownych znajomości i przemiłej atmosferze. Dziękujemy i do zobaczenia!16.02.2018

17 lutego to Międzynarodowy Dzień Kota. Tak, naprawdę jest wpisany do kalendarza. Taki miły, dodatkowy, mruczący dzień - dodatkowa wymówka do rozpieszczania naszych podopiecznych. Pamiętajcie o tym jutro! :)

A powtarzając za Oskarem Wilde: "Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los." I coś w tym chyba jest ;)Zatem wyluzowany Max pozdrawia wszystkich Miłośników Kotów z okazji kociego święta, a Xantia po prostu ładnie pozuje :)

11.02.2018

Kocie dzieci pomału wyfruwają z naszego domu... Jeden po drugim, powolutku.. dorastają i przeprowadzają się do swoich nowych rodzin - gdzie są wyczekane i będą rozpieszczane. To taki, z jednej strony smutny dla nas, a z drugiej - radosny dla nowych właścicieli... Jak wszystko w  życiu. Jeszcze przez kilka tygodni będziemy słyszeć tupot małych stópek po domu ... aby potem zapanowała stateczna, kocia cisza. No, chyba że Kaśka akurat przegalopuje po schodach :)Xantia wygrzewa się przy kominku zajmując ukochaną, kocią miejscówkę .Lenka przeprowadza inspekcję drewna kominkowego.Kocięta szukają, co można by tu nowego zmalować ...... albo wolnego grzejnika, żeby się wygodnie powylegiwać :)A Pirat się nad tym wszystkim zadumał i marzy o wiośnie.05.02.2017

Na wystawie byliśmy. I było rewelacyjnie! Nieoczekiwany sukces kotów Rosyjskich Niebieskich - zdominowały finał wystawy w 4 kategorii, co rzadko się zdarza. Bardzo, bardzo jesteśmy dumni, że w oba dni koty Rosyjskie zostały tak docenione przez sędziów. A hodowla Avari miała w tym również swój mały udział :)

Nasza trzy-kocia, damska ekipa dzielnie reprezentowała nasze koty na wystawie. Dodatkowo - nasi Przyjaciele z hodowli Adorea przywieźli Astona (All for One Aston Avari) - chłopca pochodzącego od nas - i on również pięknie się prezentował, w oba dni jednogłośnie wygrywając tytuł Best in Show Junior kategorii 4. Bardzo dziękujemy Monice i Robertowi za wspaniałą opiekę nad Astonem oraz fantastyczną jego prezentację i przygotowanie. Pękamy z dumy!

No to się chwalimy:

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych
Gdańsk 2018


IC  Xantia Avari
2 x Ex1
2 x CAGCIB


All For Kiss Avari
1 x Ex1 (klasa 11)
1 x Ex2 (klasa 11)


Fantasy Russia Jojoba
1 x Ex1 (klasa 12)

1 x Ex1 (klasa 11)
nom BIS
Best in Show Kitten !!!

&

All For One Aston Avari of Adorea
2 x Ex1 (klasa 11)
2 x Best in Variety
2 x nom BIS
2 x Best in Show Junior !!!
Bardzo dziękujemy Cat Club Amber za rewelacyjną organizację wystawy, Sędziom - za przemiłe słowa dotyczące naszych kotów, Przyjaciołom - za wspaniała atmosferę i wsparcie oraz wszystkim Kibicom, którzy przyszli odwiedzić nas i nasze koty. Było nam bardzo miło z Wami rozmawiać - do zobaczenia na kolejnych wystawach !29.01.2018

Styczeń się kończy, kocięta są podchowane - zatem rozpoczynamy nowy rok wystawowy. Ekipa Avari nowym teamem wybiera się na Międzynarodową Wystawę Kotów Rasowych w Gdańsku. Tam będzie można znaleźć nas i nasze koty w oba dni wystawowe - jak zwykle zapraszamy na pogaduszki o kotach i nie tylko :)Oczywiście będziemy wdzięczni również za kibicowanie i trzymanie kciuków za wyniki naszych kotów!20.01.2018

Zima sypnęła w końcu śniegiem. Sezon kominkowy w pełni. Wieczorami koty wygrzewają się w ciepełku domowego ogniska a w dzień uważnie pilnują dokarmiania ptaków za oknem. Przecież to są bardzo ważne, domowe obowiązki ... o czym każdy kot dobrze wie :)

Kocięta rosną, czas pędzi, a my w mruczącym towarzystwie czekamy na koniec zimy. Jednak z kociętami nawet zima może być ciepła i przytulna.


Mała Fairy (Dancing Fairytale Avari) uwielbia pozować do zdjęć - a na dodatek, jest wdzięczną modelką a niekiedy i akrobatką.Jej braciszek (Dancing Moonlight Avari) pilnuje dekodera telewizyjnego. A może chciał po prostu zmienić kanał? ...


A czasami po prostu maluchy zasypiają prawie w biegu ... umęczone zabawą i wyszukiwaniem nowych wrażeń. Tutaj - Call Me Love Avari - w pięknej pozycji "kota-zen".

Śpiące kocięta są jednym z najsłodszych widoków w naszym domu ... Możemy tak patrzeć na małe śpiochy godzinami. A potem śpiochy budzą się i znowu zostają małymi odkrywcami, ciekawymi każdego zakamarka domu :)31.12.2017

Życzymy Wam wszystkim, aby rok 2018 okazał się lepszy niż 2017, aby uśmiech i spokój zawsze były z Wami. Aby nasze koty przyniosły Wam szczęście w kolorze nieba i mruczenie towarzyszyło Wam codziennie i rozpraszało szarość dnia codziennego.Na koniec roku oczywiście wrzucamy trochę zdjęć kociąt, które opanowały nasz dom :)
W domu Avari jest niebiesko, puchato i ciepło.

Do zobaczenia w nowym roku!11.12.2017

TADAM!


I oto chwalimy się oficjalnie, bo mamy kolejnego International Championa w rodzinie Avari!

Na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Budapeszcie, nasza mała Xantia w pięknym stylu ukończyła tenże tytuł. W zawrotnym tempie 2 miesięcy od startu po raz pierwszy w klasie otwartej, nie mając nawet jeszcze ukończonego roku. Baaaardzo jesteśmy dumni z naszej dzielnej dziewczynki, która pięknie sie prezentowała w oba dni wystawowe i zebrała mnóstwo pochwał od oceniających ją sędziów. Dodatkowo pierwszego dnia otrzymała też nominację do Best In Show!

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych
Budapeszt  2017


IC  Xantia Avari
2 x Ex1
1 x CACIB - INTERNATIONAL CHAMPION !!!!!!
1 x nom BIS


Be My Blue Lilou Avari
2 x Ex1 (klasa 12)
1 x Best in Variety TOTAL
2 x nom BIS


Drugim członem teamu Avari była tym razem malutka Lilou, która ćwiczyła swoje kroki wystawowe jeszcze w klasie 12stej - klasa kociąt do 6 miesięcy. Lilka, jak to dziecko, trochę zniecierpliwiona prezentowała swoje kocie atuty - jednak bezsprzecznie podobała sie sędziom i zebrała tony pochwał i doskonałe oceny. Pierwszego dnia nawet została wyróżniona jako Best In Variety Total, czyli najlepszy kot w kolorze w konkurencji nawet d kotami dorosłymi. W oba dni otrzymała też nominacje do Best In Show.

Jesteśmy bardzo dumni z naszej kociej ekipy. Była nam bardzo miło odwiedzić przepiękny Budapeszt i spędzić czas w miłym towarzystwie zaprzyjaźnionych hodowców.


To była ostatnia wystawa w tym roku dla naszej hodowli. Rok 2017 obfitował w wysokie tytuły wystawowe osiągnięte przez nasze koty (mamy w tym roku: 1 Championa, 1 International Championa, 2 Grand International Chamipiów i 1 Supreme Championa). We wspaniałe zwycięstwa naszych kotów (Best in Show, Best of Best, Best in Variety). To był ważny rok dla naszych kotów i dla nas jako hodowców. A wszystkie wyniki - dla zainteresowanych - są do podejrzenia TUTAJ.A dodatkowo ... Budapeszt jest piękny o każdej porze roku ....20.11.2017

Ekipa Avari wybrała się na Międzynarodową Wystawę Kotów Rasowych do Nitry na Słowacji. I było warto.  Nie tylko miło spędziliśmy czas ale i odnieśliśmy znaczne sukcesy wystawowe, którymi oczywiście musimy się trochę pochwalić :)


Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych
Nitra (SK)  2017


 CH Xantia Avari
2 x Ex1
1 x CAC - CHAMPION !!!!!!
1 x CACIB


All For Kiss Avari
2 x Ex1 (klasa 11)
1 x Best in Variety TOTAL
2 x nom BIS
2 x Best In Show Junior !!!!


Nasze koty sprawiły nam przemiłą niespodziankę. Nie tylko wzorowo zachowywały się w czasie oceny. Nasza Xantia pięknie zakończyła tytuł Championa pokonując bardzo ładną konkurentkę pierwszego dnia wystawy. Dodatkowo Ali w oba dni wygrała tytuł Najlepszego Juniora kategorii 4tej (Best In Show), a w niedzielę dodatkowo została wyróżniona Best in Variety !!! Bardzo jesteśmy dumni z naszego "maleństwa".Ali - ślicznie i cierpliwie się prezentowała :) - zebrała mnóstwo pochwał od sędziów - bardzo dziękujemy :)Xantia - nasz młodziutki Champion :) - mimo stresu wystawowego pięknie się zachowywała na stoliku sędziowskim.

<