Nowości O nasO rasieKocuryKotkiKastraty i weteraniza "Tęczowym Mostem" ...Wystawy>>> KOCIĘTA <<<>>> PLANY hodowlane <<<Poprzednie miotyZanim kupisz kota>>> Adopcje <<<PORADNIKLinkiKontaktAvari PHOTO PROJECT  

Nowości

07.05.2019

Jak okazać kotu miłość.....
  • Odwzajemnij barankowanie, kocie barankowanie to sposób na okazanie bliskości.
  • Głaskanie, to ludzka odmiana lizania futerka – koty chcą być dotykane w okolicach głowy. Na pyszczku mieszczą się ujścia gruczołów zapachowych. Ich wydzielina jest dla nas niewyczuwalna, co innego dla kotów. Dlatego pyszczek, uszy, czoło, szyja, a szczególnie obszary między oczami i między uszami – to najlepsze miejsca do głaskania.
  • Utrzymywanie kontaktu wzrokowego z jednoczesnym powolnym przymykaniem oczu to sposób komunikacji między zaprzyjaźnionymi kotami. Tak samo „rozmawiają” z nami. Jak uszczęśliwić kota? Odwzajemnij mu się tym samym. Puść mu oczko na znak twojego uczucia.
  • Pozwól kotu na ugniatanie.
  • Jak najczęściej mów do kota, spokojnym i melodyjnym głosem. Koty lubią krótkie, dość wysokie dźwięki.
  • Jak najczęściej wymawiaj przy tym jego imię i patrz na kota.
  • Pozwól kotu spać w łóżku.Tylko blisko związane ze sobą koty śpią wtulone w siebie, dotykając się. Jeśli kładziesz się na kanapie, a kot natychmiast przerywa swoje zajęcia, wskakuje obok Ciebie, zwija się w kłębek i zasypia, przytulony do Ciebie lub wręcz na Tobie – to wielki komplement i oznaka szczególnej bliskości.
A jak Wasze koty okazują Wam miłość?
01.05.2019

Kocięta, kocięta, kocięta....
Jest nas więcej w domu Avari od paru dni :)

Nasza piękna Fairy (NW18 GIC Dancing Fairytale Avari, JW) urodziła swoje pierwsze maluszki: 2 słodkie dziewczynki i 2 ślicznych chłopców. A kilka dni później, Miriel (CH Miriel Avari) powiła swój tegoroczny miot, przynosząc nam na świat 4 pięknych chłopaków. Ojcem obu miotów jest nasz Maksiu (GIC Grisaille's Maximus). Zdjęcia oczywiście pokażemy niedługo.

Na razie dumny tata kociąt pręży się w ogrodzie korzystając z wiosennego słoneczka .
21.04.2019
Wesołych Świąt Wielkanocnych
 wszystkim przyjaciołom oraz rodzinom naszych kociaków
składa cała ludzko-kocia rodzina Avari
10.04.2019

Wielka wygrana!
Nie, nie w lotto ... ale kotów z hodowli Avari :)

Podczas weekendowej Międzynarodowej Wystawy Kotów Rasowych jaka odbyła się w Szczecinie, ekipa Avari (wzmocniona dodatkowo Astonkiem pod opieką naszych Przyjaciół z hodowli Adorea) święciła ogromne triumfy.
Po pokonaniu bardzo silnej konkurencji, nasza Zosia (GlitterDust Avari), która po raz pierwszy wystąpiła w klasie otwartej - została wybrana najlepszą kotką dorosłą w kategorii 4. Dodatkowo pierwszego dnia otrzymała wyróżnienie Best of Best II. Aston również został wybrany najlepszym kocurem dorosłym kategorii 4 a drugiego dnia wystawy wygrał nagrodę Best of Besr IV.

To był weekend pełen wrażeń....


Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych
Szczecin 2019


GIC All for Kiss Avari

2 x Ex1
2 x CACS


GlitterDust Avari (klasa 9)
2 x Ex1
2 x CAC
Best In Variety
2 x Best in Show Female
BEST of BEST II


Banchichi Felis City - BML  (klasa 12)
2 x Ex1


oraz ...


SC All For One Aston Avari of Adorea
2 x Ex1
2 x HP
Best In Variety
2 x Best in Show Male
BEST of BEST IV


17.03.2019

Za chwilę wiosna powróci za nasze okna, koty już nie mogą się doczekać wycieczek do ogrodu i dni spędzonych na słońcu w naszej ogrodowej wolierze.
Na razie jednak tęsknie zerkają przez okno na ptaki dokarmiane w ogrodzie, albo spędzają czas z nami w kuchni.
Mała Banchi zawsze jest na posterunku kuchennym - to jedyny kociak w naszym domu plączący się pod nogami, w każdej możliwej sytuacji ;) Jak to typowa Burmilla, w każdej, dosłownie każdej chwili, chce być jak najbliżej nas.


Rosyjskie panienki są też oczywiście w pobliżu, jednak dają nam więcej przestrzeni ;)


Uljanka jest już dużą panienką. Wszystko obserwuje z dostojnym spokojem, zawsze gotowa dołączyć do jakiejś ciekawej czynności. Na przykład wziąć udział w pościgu za Banchi po kuchni....

A nasza Zosia jest już dorosłą kotką - zupełnie nie wiem, kiedy ten czas zleciał.Czekamy na wiosnę... oraz na nasze wiosenne mioty. Pod koniec kwietnia spodziewamy się baardzo oczekiwanych kociątek naszej Fairy (NW"18 GIC Dancing Fairytale Avari, JW) oraz ze sprawdzonego już połączenia Miriel i Maxa.

Nasze pozostałe plany hodowlane na rok 2019 można sprawdzić TUTAJ:)


Jak widać, wiosna będzie zielona za oknem i bardzo niebieska w naszym domu. Już nie możemy się doczekać...
25.02.2019

Przypominamy artykuł naszego autorstwa, zamieszczony w 2015 roku na łamach magazynu "Kocie Sprawy"-  aby przejść do artykułu należy kliknąć obrazek ponizej.


Pierwsza burmilla - kotka- CH Salana's Star Freya została sprowadzona przez nas w 2014 roku :) , zaraz po niej pojawił się nasz kocur - GIC Izar Inca Felis City. To były poczatki hodowli burmilli w naszym kraju. A teraz - mając już trochę wiedzy (wraz z apetytem na jej poszerzanie) oraz doświadczenia - zaczynamy z nowym zapałem ten rozdział naszej kociej historii.23.02.2019

Nowy rok się zaczął, czas ujawnić trochę naszych planów:)

Najważniejszą, nową decyzją jest fakt, że wracamy do hodowli kotów rasy burmilla.

5 lat temu - z sukcesem sprowadziliśmy koty tej rasy do Polski. Zamieszkały z nami 2 kotki i wspaniały kocurek. Zaczęliśmy tworzyć historię polskiej linii tej rasy. Jednak z przyczyn od nas niezależnych, musiałam na jakiś czas zrezygnować z hodowli dwóch ras kotów i skupić się na jednej z nich. Wybrałam siłą rzeczy koty rosyjskie, jako swoją pierwszą, kocią miłość. I była to dobra decyzja, poziom naszej hodowli tych kotów poszedł bardzo do przodu.

Teraz jednak, kiedy tylko mam ku temu sposobność, wracam do burmilli. To są cudowne koty, nadal w Polsce będące rzadkością. Aby więc nie zaprzepaścić swojej ogromnej pracy wykonanej kilka lat temu, w tym roku zamieszkają z nami znowu Burmille! A w przyszłym roku będziecie mogli się cieszyć razem z nami, kociętami tej rasy.

O burmilkach będzie wkrótce więcej, przypomnimy Wam cechy tej rasy oraz kawałek jej historii w Polsce i na świecie. Na razie jednak cieszymy się z podjętej decyzji i powolnego krystalizowania się naszych planów.