Lista oczekujących na kocięta … czyli kilka słów o „zapisach na kociątka”.

Czas pandemii jest trudny dla nas wszystkich. Dla hodowców kotów rasowych też jest specyficzny. Czas ten sprzyja przebywaniu w domu i rozmyślaniu przez Państwa nad wadami i zaletami posiadania kota, kilku kotów .. czy innych zwierząt. Kiedy decyzja zostaje podjęta, zaczyna się poszukiwanie hodowli. A potem …. Kiedy już wybierzemy sobie hodowle (pewnie kilka interesujących) i dzwonimy, nagle okazuje się, że nie ma kociąt dostępnych od ręki. Ale dlaczego?? Gorzej… jest jakaś „tajemnicza lista” i kolejka osób czekających. Ale dlaczego?????? No i … w każdej hodowli do jakiej zadzwonicie i chwile porozmawiacie, zapisujecie się Państwo na tą zaczarowaną listę. Bo może gdzieś będzie szybciej ….

Właśnie dlatego w tym roku lista osób oczekujących na kocięta w naszej hodowli przestała właściwie istnieć. Po prostu nie byłam w stanie nowo dzwoniącym osobom nawet określić ile osób czeka na kociaczki przed nimi. Ludzie gremialnie zapisujący się wszędzie jako czekający, nie dawali znać, czy kotka już kupili gdzieś indziej. Po raz pierwszy od 10 lat, od kiedy nasza hodowla funkcjonuje – przestała funkcjonować lista oczekujących.

 

W chwili obecnej, po wyczyszczeniu, sprawdzeniu i usystematyzowaniu – wznawiamy zapisy na  listę oczekujących na kociaczki w 2021 roku.

 

 

Lista oczekujących będzie gwarantowała możliwość wyboru kotka z dostępnych kociąt, w kolejności zapisu na nią. Nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi opłatami. Nie przyjmujemy żadnych zadatków na kocięta, zanim nie wybierzemy kotka i nie podpiszemy umowy rezerwacji.

 

 Aby zapisać się na listę oczekujących należy:

  1. Wysłać do nas maila na nasz adres mailowy – avari.cattery@gmail.com
  2. W treści maila proszę napisać parę słów o sobie i o domu, jaki możecie dać kotkowi od nas
  3. Proszę o informację, czy w domu są dzieci i jeśli tak, to w jakim wieku oraz czy miały już kontakt z kotami – w jakim celu te informacje? Abyśmy jak najlepiej mogli dobrać kociątko dla Was pod względem charakteru kota (nie każdy kot nadaje się do domu z bardzo małymi dziećmi). A odnośnie kontaktu z kotami – aby wykluczyć ewentualną alergię na koty. Jeśli podejrzewają Państwo alergię na koty u dziecka lub któregoś z domowników – zachęcamy do wykonania testów alergicznych, zanim zdecydujecie się na zakup kotka.
  4. Proszę też napisać, czy w domu są już jakieś zwierzęta i jeśli tak, to jakie. Ułatwi nam to zadanie wprowadzenia Państwa w świat kotów. Ktoś, kto kupuje swojego pierwszego kota, potrzebuje trochę innych informacji od nas, niż ktoś, kto bierze do swojego domu już kolejnego kotka.
  5. WAŻNE – proszę o informację jakiej rasy kociaczka Państwo szukacie; mamy 2 rasy w hodowli (rosyjski niebieski i burmilla)
  6. Koniecznie proszę o podanie numeru telefonu do kontaktu oraz miejsca zamieszkania (miejscowość/miasto).

W zakładce KOCIĘTA będziemy na bieżąco wstawiać informacje o dostępnych kociętach do rezerwacji. Prawdopodobnie, zanim pojawią się one na www, będziemy kontaktować się mailowo lub telefonicznie z osobami z listy oczekujących.

Lista prowadzona będzie jedynie na mioty mające się urodzić w niedługim czasie, nie na plany hodowlane.

Niestety w obecnej sytuacji panującej w kraju nie ma możliwości odwiedzin u nas w domu. Kocięta można wybierać na podstawie zdjęć i filmów, polegając na mojej pomocy w dobraniu dla Państwa idealnego kotka.  Odbiór kota jest możliwy osobiście przy zachowaniu środków ostrożności, ale proponujemy też dostawę kociaka bezpośrednio do Państwa domu, aby ograniczyć ilość wizyt u nas w domu. Nie przyjmujemy też wizyt w celu sprawdzenia, czy macie Państwo alergie na koty lub po prostu obejrzenia kotów chodzących po domu.

 

Opublikowano w Aktualności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *