WOLNY kocurek Burmilla !

Halo, halo – w wyniku różnych splotów okoliczności, kocurek Burmilla zwolnił się do rezerwacji!!!
Wydanie malucha może nastąpić po świętach 🙂

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu!

 

Plany hodowlane

Bardzo miło mi zakomunikować, że w pierwszej połowie stycznia 2022 roku spodziewamy się narodzin kociątek rasy Burmilla.

Osoby zainteresowane kociętami – zapraszamy do kontaktu celem zapisania na listę osób oczekujących na maluszki .

Ta rzadko spotykana w Polsce rasa kotów cieszy się coraz większą popularnością. Są to cudowne, oszałamiająco piękne koty będące wspaniałymi towarzyszami człowieka, bardzo się do swoich ludzkich rodzin przywiązują. Do tego magiczny wygląd tych kotów sprawia, ze absolutnie każdy ma ochotę Burmillę przytulać do serca .

Burmilla jest kotem bardzo stabilnym psychicznie. Nie przeszkadzają mu hałasy domowe. Lubi być w centrum uwagi i stara się za wszelką cenę w nim pozostać. Jeśli nie zwracamy na niego uwagi, będzie on starał się bardzo mocno pokazać, że jest w pobliżu i domaga się pieszczot bądź zabawy. Burmille potrafią i lubią wspinać się po swoim opiekunie, zasiadając w skrajnych przypadkach nawet na jego głowie czy ramionach. Pozwala to im obserwować wszystko z najlepszego punku, jaki kot może sobie wyobrazić. Kot ten jest niezwykle skoczny i ruchliwy. Lubi wspinaczki. Nikogo nie powinno dziwić zamiłowanie Burmilli do chodzenia po meblach czy blatach – znamy to już z charakteru naszych kotów rosyjskich niebieskich. Duży i wysoki drapak dla tego kota to spełnienie jego marzeń. Poza tym pomoże to w ograniczeniu chodzenia po innych domowych sprzętach i meblach. Eksploracja i poznawanie nowego otoczenia, to cecha charakterystyczna Burmilli. Pamiętać należy, że Burmilla doskonale wspina się po drzewach i przy zabezpieczaniu zewnętrznego wybiegu, należy wziąć ten fakt pod uwagę. Dodatkowo UWIELBIA pieszczoty, ma bardzo słodki charakter, czuły i delikatny. Burmilla lubi być w drodze, spać w łóżku z ludźmi. Burmille są kotami o nietuzinkowym charakterze. Potrafią się łatwo i szybko dostosować do nowych sytuacji, łatwo sobie radzą ze stresem. Kiedy burmilla ma problem , musi go „przespać”, a po przebudzeniu nie pamięta o jego istnieniu 😉 Koty tej rasy są doskonałymi towarzyszami w domu, nie reagują lękiem na nowe, nawet głośne dźwięki, nie przerażają ich małe, hałaśliwe dzieci. Burmille uwielbiają ludzi. Te koty to gaduły! -rozmawiając z nimi, często wydają się rozumieć i odpowiadać rozmówcy. Burmille są ciekawskie i chętnie eksplorują teren, więc lepiej trzymać je w domu lub w dobrze chronionym i ogrodzonym terenie na zewnątrz – tutaj będą czuły dobrze. Najbardziej podoba im się zacisze własnego domu. Uwielbiają wszelkie zabawy, a najbardziej te, które są interakcją z ludźmi. Każdy papierek czy paproszek może zostać doskonała zabawką, w zależności od chwili. Burmilla uwielbia być jak najbliżej swojego człowieka, radośnie przytula się do niego w każdej sytuacji, kocha spać z właścicielami w łóżku. Jeśli wyczuje, że jej człowiek jest chory lub coś mu dolega, będzie starała się położyć na „chorym” miejscu i uleczyć delikwenta. Są to koty bardzo cierpliwe i wyrozumiałe, zabiegające o uwagę i pieszczoty.

Burmille to koty absolutnie pozbawione agresji – jeśli sytuacja wydaje się napięta lub coś kotu się nie podoba – odchodzi na bok i przeczekuje spokojnie niewygodne dla niej chwile.

Więcej informacji o tych cudownych kotach znajdziecie na naszym portalu internetowym poświęconym właśnie *** KOTOM RASY BURMILLA ***

 

UWAGA – przeprowadzka :)

Z przyjemnością informujemy o zmianie lokalizacji naszej hodowli i naszych kotów oczywiście 🙂

Obecnie hodowla mieści się w Lesznie (woj. wielkopolskie). Nic się jednak nie zmieniło, jeśli chodzi o pomoc w transporcie naszych kociątek do nowych domów, jeśli jest to kwestia problematyczna dla ich Nowych Rodzin – więcej informacji na ten temat znajdziecie w zakładce „O nas”.

Dostępne kociątka Burmilla

8 Czerwca przyszły na świat kociątka naszej Queene. Mamy 5 ślicznych, zdrowych maluszków rasy Burmilla.
Kociątka i ich mama czują się doskonale, chociaż na razie robią niewiele zajmując się głównie jedzeniem i spaniem.

Mamy jeszcze 3 maluszki wolne do rezerwacji – zapraszamy do kontaktu  osoby zainteresowane posiadaniem swojej własnej, czarodziejskiej Burmilli ❤

 

Czas na urlop … i co z kotem?

No właśnie. Odwieczny problem wszystkich kocich rodzin. Świetnie, jak mamy super sąsiadów, którzy lubią naszego kota. Jeszcze lepiej, jak dziadkowie mogą się do nas wprowadzić na czas naszego wyjazdu. A co, jeśli nie mamy takiej opcji?

Wtedy z pomocą przychodzi nam PETSITTER. I tutaj zachęcam Was do zapoznania się z informacjami, które udostępniam na swojej stronie www.behawiorysta.edu.pl.

W artykule wyjaśniam kim jest petsitter, jakie usługi świadczy i jak Wam może pomóc. Zapraszam!

 

Artykuł otworzy się po kliknięciu w obrazek.

 

 

ADOPCJA – poszukujemy domu dla …..

Osoby zainteresowane ADOPCJĄ dorosłego kocurka rosyjskiego niebieskiego, zapraszamy do zakładki ADOPCJE – po więcej informacji.

 

Zdjęcie jest „poglądowe” – Maksiu który jest na zdjęciu nie jest tym kotem, który szuka nowego domu. Wszystkie informacje znajdziecie w zakładce ADOPCJE.

Wolny kociaczek

Tak jak rzadko się to u nas zdarza, z przyczyn związanych z tzw. siłami wyższymi – zwolniła się nam rezerwacja na kocurka urodzonego 24 stycznia. Maluch będzie gotowy do zmiany domu na przełomie kwietnia i maja.

Osoby zainteresowane szybką, kocią decyzją 😉 , zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

 

EDIT : kociaczek jest już zarezerwowany 🙂

 

Lista oczekujących na kocięta … czyli kilka słów o „zapisach na kociątka”.

Czas pandemii jest trudny dla nas wszystkich. Dla hodowców kotów rasowych też jest specyficzny. Czas ten sprzyja przebywaniu w domu i rozmyślaniu przez Państwa nad wadami i zaletami posiadania kota, kilku kotów .. czy innych zwierząt. Kiedy decyzja zostaje podjęta, zaczyna się poszukiwanie hodowli. A potem …. Kiedy już wybierzemy sobie hodowle (pewnie kilka interesujących) i dzwonimy, nagle okazuje się, że nie ma kociąt dostępnych od ręki. Ale dlaczego?? Gorzej… jest jakaś „tajemnicza lista” i kolejka osób czekających. Ale dlaczego?????? No i … w każdej hodowli do jakiej zadzwonicie i chwile porozmawiacie, zapisujecie się Państwo na tą zaczarowaną listę. Bo może gdzieś będzie szybciej ….

Właśnie dlatego w tym roku lista osób oczekujących na kocięta w naszej hodowli przestała właściwie istnieć. Po prostu nie byłam w stanie nowo dzwoniącym osobom nawet określić ile osób czeka na kociaczki przed nimi. Ludzie gremialnie zapisujący się wszędzie jako czekający, nie dawali znać, czy kotka już kupili gdzieś indziej. Po raz pierwszy od 10 lat, od kiedy nasza hodowla funkcjonuje – przestała funkcjonować lista oczekujących.

 

W chwili obecnej, po wyczyszczeniu, sprawdzeniu i usystematyzowaniu – wznawiamy zapisy na  listę oczekujących na kociaczki w 2021 roku.

 

 

Lista oczekujących będzie gwarantowała możliwość wyboru kotka z dostępnych kociąt, w kolejności zapisu na nią. Nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi opłatami. Nie przyjmujemy żadnych zadatków na kocięta, zanim nie wybierzemy kotka i nie podpiszemy umowy rezerwacji.

 

 Aby zapisać się na listę oczekujących należy:

Czytaj dalej …

To co tygryski lubią najbardziej, czyli … zdjęcia kociątek

Wiem, wiem… najbardziej wszyscy lubią przeglądać zdjęcia kociaczków. Maluchy rosną tak szybko, że czasem nie nadążamy z ich fotografowaniem 😉 I bardzo rozumiem niecierpliwość z jaką nowe Rodziny naszych kociątek czekają na nowe zdjęcia. Czekanie dłuży się niemiłosiernie.

No dobrze. Dosyć gadania, czas na zdjęcia!

 

Kociątka Zosi (GlitterDust Avari) są już duże 🙂 i samodzielnie od kilku dni poruszają się po domu. Poruszają się … właściwie galopują, jak tabun dzikich mustangów 🙂 Przecież energię i ciekawość świata trzeba jakoś spożytkować, prawda? Galopady przerywane są dosyć często jeszcze drzemkami i czasem na przytulanie się do mamy. Takie słodziaki …

 

Kociątka Elli (Touch My Love Ella Avari) już maja pięknie otwarte oczka ćwiczą pierwsze samodzielne kroczki i pierwsze truchty przez kojec. Zwykle te ćwiczenia kończą się jeszcze upadkami i turlaniem się niebieskich kulek po kocyki, ale dzielnie się nie poddają. Pierwsze zabawy takich małych szkrabów też są rozczulające…

A tutaj Banchi, która uwielbia relaks na akwarium … Ktos w końcu musi pilnować rybek, żeby żadnych dziwnych numerów nie odstawiały 😉

 

 

Walentynki w Avari

W święto zakochanych na świat przyszedł wyczekiwany miot Ulanni i Emisia (IC Emerald Soul Avari). Śliczna trójka maluszków jest bardzo grzeczna, rodzice pękają dumy a my nie możemy się napatrzeć na przesłodką ekipę. Czyż może być lepszy sposób na świętowanie Walentynek?