Ranking

Kot dla dzieci 

Koty to obok psów najczęściej spotykane zwierzęta domowe. Są bardzo charakterne, ale potrafią mieć też bardzo łagodny i przyjazny temperament. Koty rasowe mogą być przewidywalne i nastawione na kontakt z człowiekiem. Koty to naprawdę ciekawe zwierzęta, które potrafią przystosować się do życia w idealnej symbiozie z ludźmi. Istnieją rasy, które kochają dzieci i tolerują ich energiczne usposobienie. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jaki kot będzie odpowiedni dla Twojej rodziny!

Najlepsze koty dla dzieci – jak dokonać właściwego wyboru?

Wybierając kota dla dziecka należy kierować się charakterem stworzenia. Aby podjąć świadomą decyzję, najlepiej jest udać się na wizytę zapoznawczą z kotem do hodowli, schroniska lub też prywatnego sprzedawcy. Zwierzak musi mieć aktualną kartę zdrowia i wszystkie wymagane szczepienia. Następnie należy ocenić jego reakcję względem nas i dziecka. Taki pierwszy kontakt może być ze strony kota bardziej powściągliwy.

Wybierając kota dla dzieci, należy wybrać zwierzę o spokojnym, łagodnym, przyjaznym i cierpliwym usposobieniu. Określenie tych cech ułatwia zdecydowanie wybór odpowiedniej rasy. Warto także dowiedzieć się, ile kosztuje kot!

Najlepsze rasy kotów dla dzieci

Jakie rasy kotów są najlepsze dla dzieci? Takie, które są przyjazne, uwielbiają towarzystwo, przytulanie i pieszczoty. Poniżej znajdziesz kilka ras, które posiadają takie cechy.

Maine Coon

To bardzo spokojne koty, które są łagodne i cierpliwe. Uwielbiają towarzystwo innych i zabawę w aportowanie. Na spacerach towarzyszą swojemu człowiekowi jak pies. Szybko nawiązują więź z ludźmi i przywiązują się do nich.

Sprawdź także: Koty białe.

Kot birmański

Kot tej rasy jest bardzo towarzyski. Uwielbia ludzi i przywiązuje się do swojego opiekuna. Łatwo się przystosowuje do zmian i dobrze znosi zabawy z dziećmi. Akceptuje wszystkie pieszczoty i noszenie na rękach. Jest dużym przytulakiem!

Ragdoll

Łagodny i nieco flegmatyczny kot. Jest bardzo przyjazny i szuka kontaktu z ludźmi. Jest bardzo wiernym towarzyszem. Uwielbia pieszczoty i różne zabawy. Doskonale odnajdzie się wśród dzieci.

Kot perski

Persy to bardzo figlarne, czułe koty, które lubią się pieścić i psocić. Cechuje je łagodne, czułe usposobienie oraz uroczy wygląd maskotki. Mają długie, gęste futro, w które można się wtulić. Są doskonałymi pupilami rodzinnymi.

Kot brytyjski krótkowłosy

Ten kot jest niesamowicie cierpliwy. Jest w stanie znieść każdą dziecięcą zabawę. Można go głaskać i nosić na rękach niemal bez końca. Gdy zmęczy go zbyt duża aktywność, wycofa się w spokojne miejsce. Ten kot lubi się bawić, ale potrafi też zająć się sobą sam.

To jedynie 5 ras kotów, które będą odpowiednie dla dzieci. Możesz sprawdzić także usposobienie innych kotów, takich jak: kot rosyjski niebieski, rex kornwalijski czy kot burmski. Pamiętaj, aby dziecko było obecne podczas wyboru domowego pupila, co pozwala ocenić ich obustronną reakcję. Kot nie może być traktowany jak prezent lub zabawka. Jest członkiem rodziny, o którego trzeba dbać i zaspokajać jego potrzeby.

Może zainteresować Cię także: Niebieskie koty.

O autorze

Moje artykuły

Cześć, jestem Maja i od ponad dekady jestem wielką miłośniczką kotów! Przez te wszystkie lata nauczyłam się mnóstwa ciekawostek na temat tych uroczych stworzeń. Koty to nie tylko moi ulubieńcy, ale także prawdziwa pasja, której poświęcam mnóstwo czasu i uwagi. Kocham dzielić się moją wiedzą na ich temat i inspirować innych do lepszego zrozumienia tych cudownych stworzeń.