Koty

Kot europejski – charakter

Kot europejski to krótkowłosa rasa, której inna nazwa to kot celtycki. Powstała naturalnie na terenie Europy. Jeśli planujesz przygarnąć do swojego domu czworonożnego, mruczącego przyjaciela, koniecznie musisz poznać jego charakter. Sprawdź, jakie usposobienie cechuje kota europejskiego!

Charakter kota europejskiego

Kot europejski krótkowłosy to bardzo zróżnicowana rasa. Wśród tych kotów można znaleźć całą gamę osobowości – od spokojnych typów kanapowych po energiczne i żywiołowe osobniki. Większość europejczyków to bardzo aktywne koty, które mają silny instynkt łowiecki oraz dużą potrzebę ruchu i zabaw. Koty europejskie krótkowłose są zwykle przyjazne i towarzyskie. Dzięki temu bez problemu odnajdą się w domu z psem lub dopasują do większej rodziny.

Europejski kot krótkowłosy to inteligentne i wymagające zwierzę, które wymaga uwagi i czułości od swoich właścicieli. Jest jednak dość samodzielny, więc to od nich zwykle zależy, kiedy przyjdzie czas na zabawę lub przytulanie. Bardzo lubią biegać po ogrodzie i nie pogardzą miejscem na balkonie (oczywiście zabezpieczonym siatką), gdzie chętnie obserwuje przelatujące ptaki.

Przeczytaj także: Jak oduczyć kota znaczenia terenu.

Koty europejskie dość łatwo adaptują się do nowych warunków. Warto jednak podkreślić, że dokładne cechy charakteru to kwestia indywidulana każdego osobnika. W przypadku tej rasy bardzo trudno je przewidzieć.

Sprawdź też: Kot – ruja.